Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 15.06.2019 05:48
  • Son Güncelleme: 15.06.2019 06:42

’dan haddini aşan açıklaması!

Emmanuel Macron, 'de yaşanan gerilime ilişkin ile ilgili haddini aşan açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin "Doğu Akdeniz'deki yasadışı faaliyetlerini sonlandırması gerektiğini" öne süren Macron, " bu konuda zayıflık göstermeyecek" ifadelerine yer verdi.

Macron’dan haddini aşan Türkiye açıklaması!
, ülkelerinin liderlerini bir araya getiren Malta'daki zirvesinin ardından açıklamalarda bulundu.

MACRON'DAN HADDİNİ AŞAN AÇIKLAMALAR!
Adası'nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi olarak ikiye ayrıldığını hiçe sayan Macron, Kıbrıs'la tam bir dayanışma içinde olduğunu belirterek "Kıbrıs Cumhuriyeti'nin" egemenliğine saygı duyulması gerektiğini öne sürdü...TÜRKİYE'NİN HAKLARINI GÖRMEZDEN GELDİ
Macron, 'nin bölgesindeki haklı arama faaliyetlerine atıfta bulunarak, "Tamamen Kıbrıs'la dayanışma içindeyiz ve egemenliğine destek veriyoruz. Türkiye, Kıbrıs'ın münhasır ekonomik bölgesindeki yasadışı faaliyetine son vermeli. Avrupa Birliği bu konuda zayıflık sergileme niyetinde değil." dedi..

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.