Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 04.07.2018 13:39
  • Son Güncelleme: 04.07.2018 13:39

Merkel ABD'yi açıkça tehdit etti

ABD Başkanı tarafından Avrupalı şirketlere yapılan gümrük vergisi tehdidinin ardından Almanya Başbakanı açıkça "ticaret savaşı" tehdidinde bulundu.

Merkel ABD'yi açıkça tehdit etti

Almanya Başbakanı , ABD'nin başta Almanya olmak üzere Avrupalı ülkelere yönelik gümrük vergisi tehdidine karşılık, 'ticaret savaşı' uyarısında bulundu.

ABD, gümrük vergisi ve NATO harcamaları konusunda gerilimi artıran taraf olarak görülüyor.

Öte yandan, Reuters'ın haberine göre, ABD Başkanı 'ın, gelecek hafta yapılacak NATO zirvesinde diğer üyelere, ABD'nin "dünyanın kumbarası" olmayacağını" söyleyeceği bildirildi.

BEYAZ SARAY SÖZCÜSÜ KONUŞTU

Trump'ın Batı Virginia'ya uçuş sırasında Başkanlık uçağında gazetecilere açıklama yapan Beyaz Saray sözcüsü Hogan Gridley şöyle konuştu: "Başkan bu toplantılara Amerikan halkını korumak, müttefiklerimiz ve ortaklarımızla omuz omuza durmak fikriyle gidecek ancak daha önce de çok kez söylediği gibi, Amerika çok kez dünyanın kumbarası olarak görülüyor. Artık buna son verilmeli."

TRUMP BASKI YAPIYOR

​Trump, NATO müttefiklerine askeri harcamalarını artırmaları için baskı yapıyor.

kalan karakter 1000

noname noname

NATO dan ayrılalım bize bu zamana kadar bir hayrı olmadı DArbelerin arkasında maskeli güç NATO dur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.07.2018 14:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.