Bugünkü
Takvim

Gazcı kardeşler

Gazcı kardeşler İran karıştı. Önce rejim karşıtları şimdi de destekçileri sokağa çıktı. “Kahrolsun Amerika” şeklinde sloganlar attı! ABD ise iş başındaydı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders ile BM Temsilcisi Haley muhalifleri gaza getirmek için “Arkanızdayız” mesajını yolladı!

Gazcı kardeşler
İran, dünyanın merkezi haline geldi. Sokağa çıkan muhalifler ülkedeki hayat pahalılığı, işsizlik, yolsuzluk gibi sorunları protesto etti. Ancak ABD ve İsrail'den gelen açıklamalar bunun hiç de öyle olduğunu göstermedi. Sokağa çıkan kalabalıklar polisle çatışıp dini lider Hamaney'in posterlerini yerle bir etti. Şimdiye kadar 30 kişinin öldüğü belirtildi.TRUMP SUSMUYOR
İran'da dalga dalga yayılan gösterilerin odağındaki isim olan İran'ın dini lideri Hamaney sessizliğini bozarak düşmanları ilan etti. Hamaney, "İran düşmanları para, silah, siyaset gibi araçları kullanıp İran devletine sorun çıkarmak istiyorlar" dedi. Hamaney'in bu açıklamasının ardından; hükümet yanlıları başta Tahran olmak üzere tüm kentlerde sokaklara döküldü. Protestocularla hiçbir şekilde karşı karşıya gelmeyen kalabalık gruplar, Hamaney ve Ruhani lehine sloganlar atıp meydanlara yürüdü.Rejim yanlıları "Kahrolsun Amerika, kahrolsun fitneciler" sloganları atıp kaosun arkasındaki lobiye sert tepki gösterdi. Bu girişimin son seçimlerde yüzde 59 oy alan 'yi memnun ettiği kaydedildi. İran'da rejim yanlıları sokaklara inerken, Amerika ise yine muhaliflere gaz verme derdindeydi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, "İran halkı için desteğimizi birçok farklı ortamda ifade ediyoruz" dedi. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders ise İran'daki "Cesur İranlılar'a" destek verdiklerini söyledi. ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley de arkadaşlarının arkasından gitti. Halley, "hükümetin baskısını protesto etmek için cesurca sokaklara çıktığını" belirterek, gösterilere destek verdi. ABD Başkanı Trump ise bir kez daha sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından ses verdi. "İran halkı doğru zamanda ABD'den büyük destek görecek" dedi.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

sarıkayalı sarıkayalı

abd kendini düzeltsin tererüst abd

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.01.2018 06:26
yıldırım güngören yıldırım güngören

hani kovboy abd si silah sanayi destekli trump grubu ile para babaları karşıkarşıya idi? pek öyle görünmüyor işte murdok ile trump aynı projeyi destekliyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.01.2018 13:40
TEVFİK, TEVFİK,

iran, ı kaynattılar ,keyfini çıkartıyorlar ,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.01.2018 08:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.