Bugünkü
Takvim

DEAŞ'ik hikaye

Terör örgütü DEAŞ üyesi , Londra’daki Westminster Köprüsü’nü arabayla biçti. 5 kişiyi katletti. Kendisinden sonra 18 yaşındaki kızı Teegan Harvey, İngiltere’nin yeni gündemi haline geldi. Genç kız dekolteli pozlarıyla manşetlerden inmedi!

ABONE OL
DEAŞ'ik hikaye
Dünya Doğu'ya kilitlendi. Ancak gündemi değiştiren olay Batı'da meydana geldi. Gündem İngiltere'ydi. Bir terörist, başkent Londra'daki Westminster Köprüsü'ne arabayla dalıp 5 kişiyi katletti. Parlamento Binası'na girmek üzereyken etkisiz hale getirildi. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. Teröristin ise 50 yaşındaki olduğu belirtildi. Halit Mesud ise ilginç bir profildi. Buna göre asıl adı Andrew Russell olan zanlı daha sonra Müslümanlığa geçti. İngiliz polisine göre Mesud, DEAŞ'ın "Yalnız kurt" ekibindendi! Dünya İngiltere'yi konuşurken, Mesud'un ailesi ise görenleri bir kez daha şaşkına çevirdi. Mesud'un 18 yaşındaki kızı Teegan Harvey, İngiliz medyasının yeni manşeti haline geldi. İngiliz medyası, Teegan Harvey'in "Batılı yaşam" tarzına dikkat çekti! Buna karşın abla Andy'nin babasıyla aynı görüşleri taşıdığı belirtildi. Mesud'ın kızları kadar eski eşi de dikkat çekiciydi. Mesud, kızlarının annesi Jane Harvey ile 1991 yılında tanışıp evlendi. Ardından kimya fabrikası bulunan Harwey'in doğa içindeki milyon dolarlık evine yerleşti. Hatta 2002 yılına kadar bu fabrikada yönetici olarak çalıştığı kaydedildi. Ancak Mesud, söz konusu tarihte bıçaklı saldırı suçundan hapse girdi.

82 SANİYEDE GERÇEKLEŞTİ
Öte yandan İngiltere Terörle Mücadele Birimi Ulusal Koordinatörü Neil Basu, saldırıyla ilgili son gelişmelere ilişkin önemli bilgiler verdi. Basu, "Olay gününde saldırganın halen tek başına hareket ettiğini düşünüyoruz. Saldırganın bunu neden yaptığını hiçbir zaman anlayamayacağımız olasılığını hepimiz kabul etmeliyiz" dedi. Londra polisi, ayrıca terör saldırısının sadece 82 saniyede gerçekleştiğini söyledi. Buna göre saldırgan Çarşamba günü yerel saatle 14.40'ta Westminster Köprüsü'ndeki kaldırıma çıkarak kullandığı aracı çevredeki insanların üzerine sürdü. Yarım dakika sonra İngiliz Parlamentosu'nun demir parmaklıklarına çarparak içeri girdi. Parlamentonun bahçesinde 52 saniye içinde, 14.41'de vurularak etkisiz hale getirildiği belirtildi.


Halit Mesud
Londra saldırganı Halit Mesut'un eşi, fabrikatör Jane Harvey(fotoğrafta) çıktı.Teröristin 18 yaşındaki kızı Teegan'ın yaşam tarzı ise görenleri şaşırttı.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

Londra saldırısı İngiliz istihbaratı işidir gaye islamofobiyayı artırmak ingiltereden Müslümanları çıkarmak

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 27.03.2017 09:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.