Bugünkü
Takvim

Hollanda resmen itiraf etti: Türkiye bizi bitirir

Türkiye'ye karşı faşist uygulamalarını artıran Hollanda, ağzındaki baklayı çıkardı. Hollanda Maliye Bakanı Dijsselbloem, 'İstanbul'da yapımı süren 3. havalimanı açılırsa, Schipol Havalimanı biter' dedi.

  • Dünya
  • 17.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.03.2017 22:10
ABONE OL
Hollanda resmen itiraf etti: Türkiye bizi bitirir

Yapımı süren İstanbul Yeni Havalimanı'nı masaya yatıran Hollanda devlet televizyonu Nos TV, bu havalimanının Amsterdam Schiphol için büyük bir tehdit oluşturduğunu itiraf etti.

Kanal İstanbul, Üçüncü Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve iki yakayı denizin altından birleştiren tüp geçitle dev projelere imza atan ve atmaya devam eden Türkiye Avrupa'da korku yarattı. Son olarak Hollanda devlet televizyonu Nos TV'de yapımı devam eden ve yolcu kapasitesi bakımından dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı masaya yatırıldı. Bu programdaki itiraf niteliğindeki açıklamalarla Hollanda'nın Türkiye ve kendi sınırları içindeki Türklere karşı tutunduğu 'faşist' tavırların sebebi daha net anlaşıldı.

TEHDİT EDECEK
Hollanda'nın devlet televizyonu Nos TV'de yayımlanan haberde "Amsterdam Schiphol Havalimanı gün geçtikçe Ortadoğu'daki havalimanlarıyla rekabet etmekte zorlanıyor. İstanbul'daki havalimanı Schiphol'ü geçti. Şu an bu şehirde 3. havalimanı inşaatına başlandı. Bu Schiphol Havalimanı'nın konumunu daha da tehdit eder duruma gelecek. 3. Havalimanı bittiğinde günde 150 milyon yolcuya hizmet verecek. Bu da Schiphol'u tehlikeye atacak" denildi.

ALMANLAR DA ENDİŞELİ
Frankfurt Havalimanı'nı işleten Fraport şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Schulte, İstanbul'a yapılacak havalimanının kendileri için üstesinden gelinmesi gereken bir sınama olacağını söyledi.

YÜZDE 25 ETKİLEYEBİLİR
Hollanda Maliye Bakanı Jeroen Dijsselbloem de, yayına konuk olarak bağlanarak, "Amsterdam Havalimanı yılda 55 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip. İstanbul'a açılacak 3'üncü Havalimanı bizi yüzde 25 etkileyebilir. Bu da Hollanda ekonomisi için oldukça riskli bir durum. Belki de milyarca euro avucumuzdan uçup gidecek" dedi

kalan karakter 1000

Alp Alp

Cama hertürlü şekli veren sanatçıinsanıız neden ampül fabrikası kurmuyor.Yabancı marka lamba alıp onlara para kazandıracağımıza kendimiz üretelim.Yokmu ülkesini seven müteşebbis.Sloganımız çok güzel her üründe yerli ve Türk markası

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır4
cevapla 17.03.2017 15:20
sasa sasa

inekleri de geri gonderdik mi bu is biter. beter ol hollanda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır5
cevapla 17.03.2017 13:35
TEVFİK TEVFİK

ne güzel işte ,bitin dahada beter olun ,ben şahsen bu habere sevindim ,siz bize acıdınızmı ,hayır ,eeeee biz size niye acıyalım ,salakmıyız biz ,bin beter olun,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır12
cevapla 17.03.2017 12:03
obela obela

Lale degil,bunlar sogan,sogan,aklima S.Ogan geldi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır8
cevapla 17.03.2017 11:52
ahmet ahmet

ne acaip insanlar ne acaip kafalar var burda

Aynı Görüşte misiniz?
evet42
hayır0
cevapla 17.03.2017 11:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.