Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 15.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 16.03.2017 01:05

Eski İsveç Başbakanı 'ya gösterdi

Eski İsveç Başbakanı ve Avrupa Dış İlişkiler Konseyi üyesi , ’nın skandal tavrına göstererek, “Viyana’da İsveçlilere yönelik bir seçim mitingi düzenlersem beni hapse mi atacaksınız?” diye sordu. Eski Portekiz AB Bakanı de AB yöneticilerinin savunduğu yasakları açıklayacak tek bir haklı nedenin olmadığını söyledi.

Eski İsveç Başbakanı Hollanda'ya tepki gösterdi

Türk bakanların toplantılarına izin verilmemesi sonrası ile arasında başlayan e ler devam ediyor.

Avrupa'da yaşayan 4 milyondan fazla Türk kökenli vatandaşın, Türkiye'deki referandum hakkında bilgilendirilmeleri gerektiği şeklinde görüş bildiren lara eski İsveç Başbakanı ve Portekiz'in eski AB Bakanı'ndan destek geldi.

BENİ DE TUTUKLAYACAK MISINIZ?
Eski İsveç Başbakanı ve Avrupa Dış İlişkiler Konseyi üyesi , kendisinin de İsveç'teki seçimler için yurt dışında kampanyalara katıldığını ve başka ülkelerin siyasetçilerinin İsveç'te seçim kampanyaları düzenlediklerine şahit olduğunu belirterek, "Viyana'da İsveçlilere yönelik bir seçim mitingi düzenlersem beni hapse mi atacaksınız?" sorusunu yöneltti. Bildt, Almanya, Hollanda ve Avusturya'nın yasakçı tavrının özgürlükler, ifade ve toplanma hürriyeti açısından derin sorunlar doğuracağına işaret etti.

"YASAKLARI AÇIKLAYACAK TEK BİR HAKLI NEDEN BİLE YOK"
Eski Portekiz AB Bakanı de ifade özgürlüğüne karşı şok edici saldırılara AB'nin sessiz kalışını eleştirerek, "Yasakları açıklayacak tek bir haklı neden bile yok." dedi.

Macaes, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamalara değinerek, Juncker'in gerçekten Türklere uygulanan yasağı savunup savunmadığını merak ettiğini belirtti. Macaes, bu durumun önemli bir sorun olduğunu ve AB'nin özgürlüklere yaklaşımı konusundaki tavrının daha büyük sorunlar doğuracağını söyledi.

İFADE VE TOPLANTI HÜRRİYETİ NEREDE KALDI?
Konseyi Başkanı Donald Tusk ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Strazburg'da devam eden AP Genel Kurulu'nda yaptıkları konuşmada, Hollanda'ya destek veren açıklamalar yapmıştı. İki lider, AB'nin temel değerleri olarak gösterilen ifade ve toplantı hürriyetinin bazı AB ülkeleri tarafından engellenmesi konusuna ise değinmemişlerdi.

kalan karakter 1000

Samsunlu adem Samsunlu adem

35 yıl Hollanda'da yaşadım İnan'ın zerre kadar ısınamadım 40 yıl köle ol bir gün olma senden kötüsü olmaz hatır gözetmezler kıskanç millet oradaki vatandaşlara sesleniyorum imkanı olan dönsün derim artık bu saatten sonra dost düşman belli olmuşken niye hala Almanya hollanda

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.03.2017 07:29
mehmet mehmet

teröristlere izin ver normal halka gelince hayır derseniz TÜRKİYEYE KARŞI KÖTÜ NİYETLİ OLDUĞUNUZ ÇIKAR. buda o beğenmediğiniz MÜSLÜMAN TÜRK haşkını karşınızda bulursunuz. o zaman korkun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.03.2017 19:44
Ahmet Ahmet

Düşünceleri vahşi olan kuzu postuna bürünmüş sırtlanların yaptıkları yanlışları söyleyen kendi vatandaşlarını bile olsa hapse atarlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.03.2017 19:35
hercai hercai

Iki ''eski'' uye konusuyor, ustelik dogruca. Yenileri ise para putuna gebe! Onemli olan ise, AB nin muslumanlara ortunme yasagi getirmesidir! Demokrasi? Ozgurluk? Ifade?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.03.2017 19:26
Alper Alper

Barışsever Batılılara,siyonistlerle,faşistler elele vermiş baskı yapıyor.Batıdaki ezilen,sömürülen,cahil halk tabakasına,günah keçisi olarak yabancıları gösteren emperyalizmden kurtuluş için Türk halkı,Hukukun üstün olduğu,açık,şeffaf ve halkın yönetime doğrudan katıldığı bir yönetim kurmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.03.2017 19:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.