Bugünkü
Takvim

Papa seçiminden siyah duman çıktı

ABONE OL
Papa seçiminden siyah duman çıktı
Katoliklerin nin belirleneceği papalık seçiminin, dün akşam yapılan ilk oturumundan sonuç çıkmadı. Papa 16. Benediktus'un 28 Şubat'ta görevinden ayrılmasıyla makam ''boş'' ilan edilmişti. 'da, ruhban sınıfının en önemli din adamı konumundaki kardinaller, dün yeni Papa'yı seçmek için Sistine Şapeli'nin kapılarını dış dünyaya kapattı. Papalık seçiminde, ilk oturumun sonucu, siyah dumanın çıkmasıyla alındı. Papanın seçilemediği anlamına gelen siyah duman, 'nda yağışlı havaya rağmen toplanan binlerce kişi tarafından hayal kırıklığıyla karşılandı. Seçimlere bugün devam edilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.