Bugünkü
Takvim

Fazlası bana zararlı mı?

  • Yazı Dizisi
  • 29.09.2011
ABONE OL
Fazlası bana zararlı mı?
Cinsel ilişkinin fazlası zararlı mı? Sağlığımız için ne sıklıkta ilişki yaşamalıyız? Hangi aralıklarla boşalmalıyız?

CEVAP
Cinsel ilişkinin sıklığı tamamen kişinin bünyesine bağlıdır. Haftada bir defa boşalmak bazı insanlar için normalken, bazıları içinse azdır. Çiftlerdeki cinsel ilişki isteğine bağlıdır. Direkt libido ile ilişkilidir.

NE KADAR OLMALI?
Prostat sağlığı için sık sık mı yoksa seyrek mi ilişkiye girmek gereklidir? Bilmek istiyorum.

CEVAP
Prostat sağlığı için, yaşlandıkça prostat hastalığından korunmak için tavsiye edebileceğim temel şey düzenli bir şekilde cinsel ilişki yaşamaktır. İlişkide ya da boşalma sırasında da rahat bir şekilde boşalmaktır. Bir diğer tavsiyem de boşalmayı geciktirmeye çalışmamaktır. Yani erken boşalma yaşayan erkeklerde haliyle daha geç boşalmak için meni geciktirilmeye çalışıldığında ve prostatta şişme meydana gelecek ve bu da prostat iltihabına yol açacaktır.

SEYREK OLABİLİR Mİ?
Sevgili doktor bey, seyrek ya da uzun süre cinsel ilişki yaşamamak cinsel sağlığı bozar mı?

CEVAP
Başlamış ama sonlandırılmamış ilişkiler de prostat sağlığını bozmaktadır. Buradan erkeklere tavsiyem gerek mastürbasyon, gerekse de cinsel ilişki sırasında boşalmadan ilişkiyi sonlandırmamalarıdır.
Bir şekilde boşalmak prostat sıvısının dışarıya çıkmasını sağlayarak içeride beklemiş sıvının hapsolmasını engelleyip kişiyi rahatlatacak ve iltihabi durumlardan koruyacaktır.

BUNUN PRATİĞİ VAR MI?
Erken boşalma için bize pratik olarak neler yapabiliriz anlatır mısınız? Krem mi yada sprey mi kullanalım? Ne dersiniz?

CEVAP
Ne krem ne de sprey erken boşalmanın köklü ilacıdır. Bunlar o ilişki de fayda verebilir ama kalıcı olarak değil. Peki ne yapmak gerekir? Bir profesyonelden (psikiyatr yada üroloji uzmanı) yardım almak gerekir. İlaçla desteklenmiş tedavi ile kökten kurtulmak mümkündür.

SORUN ÇIKAR MI?
Çok fazla sayıda ilişkiye girmenin cinsel organa zararı varmıdır? Mesela ileriki yaşlarda iktidarsızlığa yol açar mı?

CEVAP
Elbette ki hayır. Çok sık ilişkiye girmek iktidarsızlık yapmaz. Yani ilişki sayısı cinsel organı yaşlandırmaz, aksine daha da sağlıklı kılar. İşleyen demir ışıldar atasözü aslında erkeklerde cinsel organ için de geçerlidir. Bu kadınlar için de geçerlidir.

kalan karakter 1000

BOŞVER BOŞVER

BO PROSTAT BÜYÜMESİ SIRASINDA İLAÇLARLA BÜYÜME DURDURLAMAZMI.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.10.2011 14:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.