Vav TV İzle

Sporla güvende kal

Eaz terör kadar önemli bir konusu var Türkiye'nin; madde ve madde bağımlılığı.
Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da devletin her birimi bu mücadeleye dahil ediliyor. Sadece devletin bu konuda tedbir alması yetmez, toplumun da aynı mücadelenin içinde yer alması önemli.
40. yılını kutlayacak olan Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) de bu yıl kendisine madde bağımlılığıyla mücadeleyi seçti. RTGD'nin paydaşlığı ile medyada daha görünür olmak ve farkındalığı arttırmak en önemli hedef.
Dün de İçişleri Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlıkları ile birlikte "Sporda Kal Güvende Kal" isimli projenin ilk ayağı Ankara'da yapıldı.
Her iki bakanın mesajları çok önemliydi. Bakan Soylu, uyuşturucu ticareti yapanlarla mücadelede gelinen noktaya dikkat çekerken, Spor Bakanı Osman Bak, özellikle ailelerin evlatlarına yönelik ilgi ve sevgisiyle ve spora daha fazla yönlendirmesiyle bu tür kötü alışkanlıklara sapmanın önlenebileceğinin altını çizdi.
Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonları Milli Sporcularımız Taha Akgül, Şahika Ercümen ve Muhammet Ali Bulgay'ın, hayatlarına spor girdikten sonraki yaşamlarından verdikleri örnekler de paneli izleyen 650 genç ve aileleri için çok değerli katkısı oldu.

DÜNYAYI DÖRT KEZ DOLAŞTI
Türkiye son 15 yıldır çağ atladı. Tabii biz çağ atlayıp, günden güne güçlenirken ve tam bağımsız bir dış politika izlerken; bundan memnun olmayan ve eski dizleri üstünde birkaç milyon dolar için para dilenen Türkiye'yi isteyen ülkeler de maşası konumundaki terör örgütleri eliyle Türkiye üzerine her tür komployu denemeye bıkmadan devam ediyorlar.
Ama güçlü siyaset, güçlü iktidar ve elbette güçlü lider; arkasında millet desteğiyle kötü emellerine kavuşamadılar, kavuşamayacaklar.
Tabii bu sonuç kendiliğinden olmadı.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliği kadar güçlü diplomasi kabiliyeti de bu sonuçta etkili.
Cumhurbaşkanı 2017'de 26 ülkeye 35 ziyaret yapmış.
Bu ziyaretlerde toplam 144 kilometre yapan Erdoğan'ın kat ettiği mesafe, dünyanın etrafını yaklaşık 4 kez dolaşmaya eşdeğer.
Bu yıl da ziyaretler ve diplomasi hız kesmeyecek.
Erdoğan, her zaman dediği gibi bu yıl da;
"Durmak yok, yola devam" diyecek..


RTGD'nin 'Sporla Kal Güvende Kal' organizasyonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak ve 650 genç, milli sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi..

​2023 HEDEFİ 40 MİLYON TURİST
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş hafta sonunda eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş ile birlikte yıllık değerlendirme toplantısı için gazetecilerin karşısına geçti.
Sohbet toplantısında verdiği rakamlar, oynanmak istenilen tüm kirli oyunlara rağmen Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösteriyor.
2017 yılında ülkemize gelen ziyaretçi sayısı yüzde 28 arttı ve toplam 32.4 milyon turist geldi. 2017 turizm geliri, bir önceki yıla oranla yüzde 17 arttı ve 26 milyar dolara ulaştı. Bu yıl için belirlenen hedef, kamu-özel sektör işbirliği ile 2014'te turizm geliriyle görülen zirveyi aşmak; yani 34 milyar doların üzerine çıkmak.
Cumhuriyet'in 100. yılında hedef ise; 50 milyon turist ve 50 milyar TL turizm geliri ile dünya turizminde söz sahibi ülkeler arasına girmek.
Neden olmasın?

DERİN SÖZ
Tatlı bal, en keskin zehri gizler. OVİDİUS

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya
      SON DAKİKA