Bugünkü
Takvim
  • 19 Mart 2013, Salı

Cem Uzan ve başyaveri Fatih Çekirge

Takvim'in patlattığı yılın gazetecilik bombası Cem Uzan röportajı devam ediyor...
Medyada herkes Ergün Diler'in bu gazetecilik başarısını konuşuyor...
Biz de dün yazdığımız gibi Cem Uzan'ın demeçlerini yorumlamaya devam edelim...

* * *
Önce Cem Uzan'a bir tavsiyem var... Uzan'ın artık yalan söylemeye ihtiyacı yok.
Yaptıklarını dürüstçe itiraf etse kimse ona ne mali ne hukuki zarar veremez, yurtdışında mülteci olarak yaşıyor...
Fakat buna rağmen Cem Uzan palavra atmaya devam ediyor...

* * *
Uzan Levent Ersöz'e şöyle dediğini iddia ediyor: "Tankları yürütmek istiyorsanız, o benim işim değil. Ben o işlere karışmam, karışsam 28 Şubat'ta karışırıdım. Ben demokrasiye inanan bir adamım."
Valla bu açıklamayı duyunca insanın "Ohaaaa" diyesi geliyor...
Cem Uzan demokrasiye inanıyormuş!!

* * *
Ey Cem Uzan... Yahu 2003'ün yaz ayları boyunca bir askeri darbeyi bekleyen sen değil miydin? Başyaverin Fatih Çekirge nerdeyse her gün 'Karargah'tan rapor' vermiyor muydu?
Gerçi o dönemki Ankara temsilcin Sabahattin Önkibar'a göre bazen hiç kimseyle konuşmadığı halde "Patron şimdi şu paşanın yanından çıktım" diye alenen palavra sıkıyormuş Fatih Çekirge...
O da ayrı bir kepazelik ama neyse...

* * *
Aynı Fatih Çekirge "Patron, paşalarla konuştum. Bu 30 Ağustos'ta hükümete çok sert bir muhtıra verilecek, Tayyip ayakta kalamayacak" demedi mi sana? Bu olaya tanık o kadar adam var... Yalan mı söylüyorlar?
Çekirge'nin bu garantisi üzerine sen de malum ağır küfrünü sallamadın mı Başbakan'a?

* * *
Hatta o dönem diğer bir yöneticin olan Can Ataklı "Bu generaller NATO generalleri. Bunlar ABD onaylamadan birşey yapamaz.
Darbe falan beklemeyin. Yanlış işler bunlar" diyordu.
Ama sen Çekirge'ye inandın...
Başyaver Çekirge darbe olacağına, muhtıra verileceğine inandırdı seni... Bir yandan da sürekli TSK'yı darbeye tahrik ettiniz, darbe ortamı yaratmak için medya operasyonları yaptınız...
Sonra bu muhtıra verilemeyince de yatının kıç tarafında otururken cep telefonunu fırlatıp "Bu paşalardan bir b.k olmaz" diye bağırmadın mı?

* * *
Gel bu gerçekleri tüm çıplaklığıyla bize açıkla Cem Uzan...
Milletin palavralara karnı tok...


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya