Bugünkü
Takvim
  • 29 Eylül 2011, Perşembe

ODATV yalanları teker teker çöküyor!

Ergenekon bağlantılı ODATV davasının sanıklarının bilgisayarlarında bulunan örgütsel dokümanlarla ilgili yaptıkları 'virüs getirdi' savunmasını biliyorsunuz... Ortaya çıkan bütün o komplo, şantaj, tehdit ve kriminal bulgular "savcılık ve polis komplosu"ymuş... Savcılar ve polisler o "kanıtları" bilgisayara virüsle sokmuş! Herhalde İklim Ayfer Kaleli'yi Baykal'a gönderenler de polisler ve savcılar!! Baykal "Bana Soner Yalçın gönderdi o kadını tuzak için, amaçları bana şantaj yapmaktı" diyor ama bence Baykal'a da dublaj yapan polisler ve savcılar!!
Bu saçmasapan iddianın külliyen yalan olduğunu bilen biliyordu da artık, resmen ve bilimsel olarak da çürütüldü...
Zaman'ın haberine göre iddianamenin en önemli delilleri arasında yer alan 'Ulusal Medya 2010' belgesinin sadece ODATV'de değil, davanın sanıklarından Müyesser Uğur ve Barış Pehlivan'a ait 3 farklı bilgisayarda, 6 ayrı dosyada bulunduğu tespit edildi.
Söz konusu belgede, Ergenekon terör örgütünün yeni medya stratejileri tek tek belirlenmişti.
Peki ULUSAL MEDYA 2010 belgesi hangi örgütsel suçları içeiryordu? Belgede Ergenekon davasının 'tertip' olduğunun işlenmesi ve soruşturmalara destek veren medya organlarına 'yandaş medya' damgasının vurulması, terör örgütü PKK'ya yönelik haberlerde yönlendirme yapılması isteniyordu.
Belgede, örgütün görsel ve yazılı kanadı tek tek belirlenmişti. Söz konusu belge ortaya çıktığında, sanık ve sanık avukatları tarafından önce yalanlandı.
Ardından da belgenin 'Truva Atı' olarak adlandırılan bir virüs tarafından Soner Yalçın'ın ODATV'- deki bilgisayarına konulduğu ileri sürüldü.
Soner Yalçın'ın avukatı, belgeyi bilgisayara koyan virüsün hemen sonra kendisini imha ettiğini bile anlattı. Ancak söz konusu savunma bilirkişi raporlarıyla yerle bir oldu...
Adli Bilişim uzmanları tarafından yapılan incelemede, tartışmalara sebep olan belgenin tek bir bilgisayarda bulunmadığı tespit edildi. Belgenin ODATV'de yapılan aramada bulunan 'ST3120827AS_4MS1TF89' numaralı hard disk içerisinde hem silinmiş hem de hard diskin 'Unallocated Cluster' bölümünde yer aldığı belirlendi. Bununla birlikte dosya, aynı soruşturmada gözaltına alınan Müyesser Uğur Yıldız'dan ele geçirilen 'Müyesser Yıldız Uğur_2011-03-03 11-46-07' isimli hard diskin normal alanında (Allocated Space) ve System Volume Information kayıtları arasında bulundu.
Ayrıca aynı dosyanın bir kısmı da Barış Pehlivan'a ait 'FUJİTSU MHV 2060BH_NW18T6229459' isimli hard diskin 'Unallocated Cluster' bölümünde tespit edildiği gibi aynı hard diskin dosyalama sistemine ait 'MetaData' dosyalarından olan '$Logfile' isimli dosya içerisinde de bulundu.
Adli bilirkişi incelemesinde ayrıca, Soner Yalçın'ın avukatı Feza Yalçın'ın başvurusu üzerine Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Ufuk Çağlayan tarafından hazırlanan rapordaki 'silinme tarihi' olarak bahsedilen tarihin de 'son erişim tarihi' olduğu belirlendi. Raporda, Word dosyasındaki 'MetaData' kayıtlarının sadece ilk oluşturulma ve son kaydedilme bilgisini verdiğine dikkat çekilerek, dosyaya ait her görüntülenme tarih ve saatinin tutmayacağı ifade edildi.
Ayrıca, sanık avukatlarının talebiyle hazırlanan teknik raporun, ilgili dijital medyaya ait imaj üzerinden yapılan bir incelemeye dayandığı aktarıldı. İmaj olmadan yapılan işlemler veya varsayımlarla yapılan yorumların adli bilişim incelemesi olamayacağı ifade edildi...
Her şey ortada... ODATV suç örgütünün henüz tutuklanmamış olan mensupları olan "gazeteci"lere tavsiyem var...
BAŞKA YALANLAR, BAŞKA KARA PROPAGANDA MALZEMELERİ BULUN. BAKIN BU YALANLARINIZ ÇOKTAN ÇÖPÜ BOYLADI...
Ya da gelin dürüstçe itirafçı olun, yalansız dolansız işlediğiniz suçları anlatın.
Ergenekon için itirafçı devşirme olmaya alışıksınız, bari hak ve hakikat için düzgünce itirafçı olun... Böylece aktif pişmanlık yasası gereği küçük cezalarla kurtulabilirsiniz...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya