Bugünkü
Takvim
  • 10 Ekim 2009, Cumartesi

Asla yapmayacağım şeyleri yaptım

* İyi günler Jale Abla. Ben 20 yaşındayım. Yaklaşık dört yıldır mükemmel denilecek kadar güzel bir beraberliğim vardı. Ama altı ay öncesine kadardı bu. Sevdiğim, her şeyim dediğim insan arkadaşlarının oyununa geldi, zaaflarına yenildi ve bazı durumlar yaşadı. Şu an evli. Aslında öyle bir şey yapacak çocuk da değildi. Dört yıldır birlikteliğimde elimi bile utanarak tutuyordu. Evli olduğu kişiyi hiç sevmiyor. Bunu ben ve karısı da biliyoruz. Ama eşi ne olursa olsun boşanmak istemiyor. Ne aşkım ne ben ayrılmak istiyoruz. Ben elimden gelen fedakarlığı yaptım. Asla yapmayacağım şeyi bile yaptım. Aileme sırt çevirdim. Bu arada evli olması ayrı bir dert, ilkokul mezunu olması ve çalışmaması ailem için apayrı bir dert. Çünkü küçüklüğümden beri çok rahat yetiştim. Hâlâ da öyle. Artık uyuyamıyorum. Sığınacak, yardım isteyecek kimsemiz kalmadı. Bu arada onun da ailesi dışladı. Zaten yaklaşık üç aydır eve gitmiyor. Sürekli sorun yaşıyor. Ailesi sürekli arayıp kızın hamile olduğunu söylüyormuş. Biz eve dönmesi için kurulan bir oyun diyoruz. Ama ya gerçekten öyleyse! O da bunaldı ben de. Ama birbirimize destek olup hayallerimizi gerçekleştirmekten başka yapacak bir şeyimiz yok. Biz bir yola girdik. Allah izin verirse alnımızın akıyla çakacağız. Ama sanırım sabır gerekiyor öyle değil mi? Aslına daha anlatılacak çok şey var. Ama yazarken bile gözlerim doluyor. Rumuz: Kırmızı

Sevgili kardeşim, işin gerçekten çok zor. Bu alınacak önemli kararlar karşında senin biraz daha uzak kalmanı tavsiye ederim. Çünkü ne olursa olsun hâlâ kurulu bir yuva ve belki de beklenen bir bebek var. Yapılan hataların nedenini sormak belki anlamsız ama sadece başınızdaki büyüklerin bunlara izin vermesine anlam veremiyorum. Ayrıca, bu saatten sonra yıkılması muhtemel olan yuva için de inan çok üzülüyorum ama seni de çok iyi anlıyorum. Umarım bu bebek hikayesi gerçek değildir de işler daha kolay bir şekilde yoluna girer. Sen şimdi daha sessiz ve sakil ol. Zaman içindeki değişikliklere göre hareket edersin. Sonuç ne olursa olsun, her zaman herkesin mutlu olmasını isterim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya