Bugünkü
Takvim
BÜLENT ERANDAÇ BÜLENT ERANDAÇ
 •  
 • SMS
  Yazarın KODU boşluk bırakıp, MESAJINIZI yazıp, 4122'ye gönderin.
  Örnek: BÜLENT ERANDAÇ'a mesaj göndermek istiyorsanız.
  BE boşluk bırakıp, mesajınızı yazıp 4122'ye gönderin.
  Tüm operatörlerden servis 1.60 TL olarak ücretlendirilir.
  Servis sorgulamalı bir servis olup iptali yapılamaz.
  Müşteri Hizmetleri: 0216 531 73 73
 • 12 Eylül 2019, Perşembe

Sabrımız tükeniyor

KKAT etmişinizdir değerli okuyucularımız, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın son aylarda Suriye ile konuşmalarının merkezinde, 'ABD oyalama, sabrımızı taşırma' sözü yer alıyor. Erdoğan'ın son konuşması, sabrımızın taşmakta olduğunu ifade ediyor. Evet Suriye'de son hamleler yapılıyor. 16 Eylül'de, Ankara'da Erdoğan-Putin-Ruhani zirvesi olacak. 24 Eylül'de Erdoğan, BM'de Trump ile buluşacak.
Bu iki görüşme, Suriye'nin son aşamasına ışık tutacak. Başkan Erdoğan, 'Hazır ol cenge ister isen sulhu salah' doğrultusunda stratejik hamleler yapıyor. Türkiye hazır. Ordu hazır. Sabrımız taşma noktasında. Sulh için son çıkışlarını yapıyor. Ya anlarlar.
Anlamazlarsa, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Evet. Ya olacağız, ya öleceğiz.
Türkiye'nin A-B-C planları hazır. A planı, sulh yoluyla güvenli bölge kurmak. B planı, kendi imkanlarımızla yapacağız. Süleyman Şah bizi çağırıyor. Süleyman Şah, yerine dönmek istiyor. Söğüt'te Ertuğrul Gazi'yi anma töreninde konuşan MHP lideri Bahçeli'nin, "Süleyman Şah Türbesi" ile ilgili açıklamasının zamanlaması çok manidardır. Türkiye'nin Süleyman Şah'ı ebedi yerine taşıması uluslar arası hakkımızdır. 20 Ekim 1921 tarihinde Türkiye ile Fransa arasında imzalanan Ankara Antlaşması'nın 9. maddesi uyarınca, söz konusu bölge Türk toprağıdır, Türkiye'ye türbede muhafız bulundurma ve bayrak çekme hakkı vardır. Bu hak, Lozan Barış Antlaşmasında da teyit edilmiştir.
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Ankara zirvesinde buluşacak. İdlip'te son durum, Fırat'ın doğusunda güvenli bölge kurulması, İdlip'ten muhtemel göçün önlenmesi, Anayasa Komitesi'nin oluşturulması, masaya yatırılacak. Diplomatlara göre, komitenin 16 Eylül'de oluşturulması büyük olasılıkla sağlanacak.
SONUÇ: Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin geri dönülmez kararlılığını net biçimde ortaya koydu. Kandil'den Doğu Akdeniz'e oynanan her oyunu bozacağız. PKK uydusunu kurdurmayacağız. Türkiye kararlı.
Haçlı Siyonistlerin gelecek 10 yıllardaki Türkiye evlatlarının başına bela olacak projelerini parçalayacağız. 'Ya olacağız, ya öleceğiz'...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
 • ve ya