Bugünkü
Takvim
BÜLENT ERANDAÇ BÜLENT ERANDAÇ
 •  
 • SMS
  Yazarın KODU boşluk bırakıp, MESAJINIZI yazıp, 4122'ye gönderin.
  Örnek: BÜLENT ERANDAÇ'a mesaj göndermek istiyorsanız.
  BE boşluk bırakıp, mesajınızı yazıp 4122'ye gönderin.
  Tüm operatörlerden servis 1.60 TL olarak ücretlendirilir.
  Servis sorgulamalı bir servis olup iptali yapılamaz.
  Müşteri Hizmetleri: 0216 531 73 73
 • 29 Kasım 2015, Pazar

Elçi'yi öldürten Kandil baronları

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Sur bölgesindeki çifte minarenin temellerine PKK militanlarının, yıkılma tehlikesi yaratan çukur açılmasına karşı düzenlediği basın toplantısında, HEDEFLİ-PLANLI-SİSTEMATİK-SEÇİLEREK başından tek kurşunla öldürüldü.
Rahmetli Elçi'nin son sözleri, "Bu bölgede silah sesleri istemiyoruz" olurken, Kandil/ PKK baronlarının, utanmaz planlarına karşı çıkıyor, hendekleri, barikatları eleştiriyordu.
Toprağa düşen kardeşlerimize rahmet, aziz milletimize başlığı diliyoruz. Tahir Elçi'nin katledilmesinin arka planında 2 şüpheli var.
1) YABANCI İSTİHBARAT AJANLARI : Rusya işi örtüsü altında Suriye odaklı yeni Ortadoğu harita çizilmesinde, Türkiye içini karıştırmak, Kandil-PKK'nın savaş stratejisine yeni rota vermek amaçlı bir kışkırtma...
2) Gözünü kan bürümüş taşeron KANDİL BARONLARI : Bu noktada, Kandil-PKK'nın, Tahir Elçi'yi katletme cesaretinin arkasında ne olabilir? Elçi'yi katlederken, planlı bir provokasyonla, yabancı servislerin emriyle başlattığı özerklik dümenlerini desteklemeyen Kürt kardeşlerimizi rahatsız etmeye teşebbüs etti, Diyarbakır'ın huzuruna kastetti. PKK militanlarına, 'terörü tırmandırma' talimatı verildi. KANDİL/PKK'YI ŞIMARTTANLAR UTANSIN. Taşeron Kandil-PKK baronlarını ne yazıkki, derin odaklar şımarttı. Cemil Bayık'ın, (23 Kasım 2015 Pazartesi günü) İngiliz Reuters haber ajansı muhabirine Kandil'de yaptığı açıklamalar çok dikkat çekiciydi.
Bayık, küstah bir çağrı yapıyor, "ABD'yle dolaylı olarak bağlantıdayız ancak IŞİD'le mücadelede eşgüdüm sağlamak için doğrudan ilişki kurmak istiyoruz. PKK ve Suriye'deki kardeş örgütü YPG, IŞİD'le mücadelede en etkin güç olarak kendini kanıtladı. ABD öncülüğünde yürütülen harekatın da en önemli parçalarından biriyiz. Uluslararası toplum PKK ve YPG'ye, daha çok yardım etmelidir" derken, şımarıklığını üst düzeye taşıyordu.
Derin Avrupa, Kandil-PKK'ya verdikleri destekten utansın. Akan kanlarda onların ve istihbarat servislerinin ortaklığı vardır. Taşeron PKK bir proje yürütüyor.
KÜRESEL oyunlara taşeronluk yapan Kandil-PKK'ya rota tayin edenlerin hedefinde ne var? Kandil baronlarının ağababaları PKK-PYD'ye, Suriye'de kantonları birleştirme yolunda, uçaklarıyla, bombalarıyla yardımcı oluyor.
Malum yerli medya, bazı İstanbul baronları, büyük sermayenin etrafında dolaşan eski solcu-sosyalist-komünistler, MOSSAD, CIA , MI6, BND, Neo-Con dostları, meşhur İngiliz Chatham House bileşenlerinin şımarttığı PKK-KCK'ya 'dur' demenin zamanı geldi, geçiyor.
KANDİL-PKK'NIN KOMUNİST TAKTİKLERİ : 1974'lerden bu yana PKK Maocu bir dille teröre başladı.
Mao'nun köylü savaşını yürütmekte zorlanınca, Marksist Leninist modelle melez bir stratejiye geçti. Marksist-Leninist ilkeler doğrultusunda "Bağımsız Birleşik Kürdistan" kurulmasını amaç olarak benimseyen PKK, Murat Karayılan'ın ismiyle 2011 yılında yayımlanan "Kürdistan'da Askeri Çizgi" isimli kitabında uygulanacak strateji hakkında temel bilgiler vermektedir: "Murat Karayılan stratejisi, 3 aşamadan oluşuyor. 1'inci aşama, sürekli hareketli, yeri yurdu belli olmayan grupların eylemlerinin olduğu, halkın örgütlendiği ve kendini büyütmeye çalıştığı dönem. 2'nci aşama; militanların kendini büyüttüğü, eylemleriyle etkili darbeler vurduğu bazı kurtarılmış bölgelerin oluşturulduğu dönem. 3'üncü aşama ise militanların kendisini bir ordu haline getirip, şehirlerde halkı ayaklanma düzeyinde hazırlayarak topyekûn mücadele yaptığı dönem...
Suriye odağında, derin Amerika-Avrupa ve şimdi Rusya'nın arkalayacağını düşünen Kandil-PKK baronları, Tahir Elçi'yi katlederek, TIRMANDIRMA AŞAMASINA geçmiş görünüyorlar.

SONUÇ: Hedef, Türkiye'dir. Aziz milletimizin birlik ve beraberliğidir. 21'inci yüzyılın yıldız ülkesi Yeni Türkiye'nin milli ve bağımsız duruşudur.
Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan son noktayı koydu: "Yılmak yok, mücadele azmimiz sonsuz. Yorulmak yok..."
Çanakkale'yi geçemediler. Anadolu'yu asla geçemeyeceklerdir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
 • ve ya