Bugünkü
Takvim
  • 15 Şubat 2011, Salı

Kral çıplak!

Aslında herkesin aklına takılanı ve düşündüğünü dillendirmişti. "Kral Çıplak" diyerek ortaya çıkmıştı...
Başkaları kulaktan kulağa fısıldaşırken, O yüksek sesle dile getirmişti.
Hıncal Uluç, Defne Joy Foster'ın hayatını kaybettiği o eve neden gittiğini sorgulamıştı. Bakıma muhtaç küçücük bir çocuk kendisini beklerken, "O bekâr evinde ne işi vardı?" sorusunu sormuştu. Defne Joy Foster'ın bir "rol model" olarak gösterilmesinden rahatsızlık duyduğunu açık ve net olarak ortaya koymuştu.
Hatta daha ileri gidip, hükmünü de vermişti:
- Su testisi, su yolunda kırılır.
Ortalık ayağa kalktı. Bazı köşe yazarları tarafından yerden yere vuruldu. Sanat camiasından çok ağır eleştiriler aldı.
Tartışmalar uzun süre devam etti.
İlginçtir...
Ortaya çıkan bu tartışma, Türkiye'deki "elit"lerle geniş halk kitleleri arasındaki anlayış farklılığını bir defa daha ortaya koydu. "Elit"lerin üzerine yüklendiği Hıncal Uluç'a destek, normal vatandaşlardan geldi.
***

Bu arada, eşi Defne'yi kaybeden İlker Yasin Solmaz da yere göğe sığdırılamadı.
Mezar başında gözyaşı dökerken çekilen fotoğrafları bütün gazeteleri süsledi.
Kimi "cesur yürek" değerlendirmesini yaptı. Kimisi de her şeye rağmen eşine sahip çıkmasını "bravo" diyerek alkışladı.
Vatandaş bütün olan biteni şaşkınlıkla izleyedursun... İlker Yasin Solmaz, tek kelime ile ilahlaştırıldı!
Sonra bütün olup biten unutuldu...
Hayat, kaldığı yerden devam etti.
***

Dün, Takvim'in manşetini görenler, yeni bir şokla sarsıldılar. Gazeteyi süsleyen fotoğraf inanılır gibi değildi.
Defne Joy Foster'in ölümünün üzerinden sadece 10 gün geçmişti. Belki bizler unuttuk, ama yaşanan acı yakınları için henüz çok tazeydi. Normal şartlarda şoku atlatıp, kendilerine gelememiş olmaları gerekiyordu.
Oysa durum hiç de öyle değildi...
Defne çoktan unutulmuştu!
Dün mezarı başında gözyaşı döken eşi, bugün şen kahkahalarla gülüyordu. Kendisini Beyoğlu'ndaki Mektup Bar'a atmıştı.
Yanındaki sarışınla hiçbir şey yaşanmamış gibi eğleniyordu.
***

Şimdi, dün "Kral Çıplak" diyen Hıncal Uluç'un yazdıklarının yanına bu fotoğrafı koyup, yeni bir değerlendirme yapmak gerekiyor...
Bazıları son derece doğal bulabilir. Ancak, Defne Joy Foster'ın hayatını kaybettiği dünkü olaylar dizisi de olağan değildi, bugün karşı karşıya kaldıklarımız da! Tersine, oldukça garip oldukları bile söylenebilir.
Hatta daha da ileri gidenler çıkabilir. "Lime lime dökülüyor. Neresinden tutsanız, elinizde kalıyor" değerlendirmesi yapılabilir.
Ben, bütün bunlara rağımen, İlker Yasin Solmaz'ın bu yaptıklarını hiç yadırgamıyorum.
Defne Joy Foster'ın ölümünün ardından eşi İlker Yasin Solmaz'ın, mezar başındaki davranışlarını da, yaptığı açıklamaları da normal bulmamıştım. Böyle bir gelişmeyi bekliyordum.
Sahte bir evlilik ve sahte bir hayat daha ilk bakışta göze çarpıyordu.
Şimdi, sakın ola Defne Joy Foster'ın ölümünden sonraki davranışları yüzünden İlker Yasin Solmaz'ı ilahlaştırıp yere göğe sığdıramayanlar, bugün O'nu eleştirmeye kalkmasınlar.
Ortada gerçekten yadırganacak ve garipsenecek hiçbir şey yok. Dünkü alkışlanan o davranışlar, zaten bugünün habercisiydi!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya