Bugünkü
Takvim
  • 19 Ocak 2010, Salı

Yurdum insanı maça gitmemiş!

"Kültür söz konusu olunca yurdum insanının gözü hiçbir şey görmez. Konserlerin, tiyatro ve dans gösterilerinin İstanbul'un yedi tepesine dağıldığı bu akşamda maça gidecek bir Allah'ın kulunu ara ki bulasın."
Beşiktaş'ın unutulmaz golcüsü Feyyaz Uçar, gazetesindeki köşesinden böyle şikayet ediyor: "Kültür söz konusu olunca yurdum insanının gözü hiçbir şey görmüyormuş" Neden? Çünkü Beşiktaş'ın İstanbul Belediye ile yaptığı maça sadece birkaç yüz kişi gitmiş...
Haftada yüz binlere kişinin stat kapılarında kuyruk beklediği bu ülkede, bırak da kırk yılda bir insanlar tiyatroya, dans gösterilerine konserlere gitsinler Feyyaz kardeş. Zaten İstanbul, '2010 Dünya Kültür Başkenti' olmuş diye, kendi kendimize göbek atıyoruz, bir gece olsun 'yurdum insanı', bu şehirde tiyatro, bale gibi kültür etkinlikleri olduğunu da hatırlasalar fena mı olur?
Belli, Beşiktaş'ın yenilip, kupadan elenmesi kafanın tasını attırmış. Ama hırsını başkalarından çıkar hoca, tiyatro ve sanatseverlerden değil.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya