Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 25.01.2021 20:59
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.01.2021 20:59
ABONE OL

Eski ortağını öldüren sanığa 15 yıl hapis: Kasten yapmadım

'de eski ortağı 'i (40) bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan (34) 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık kendisini savunurken, ölen Erciyes'in eşi en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep etti.

DHA
Ortağını öldüren sanık kendisini böyle savundu

Kocasinan ilçesinde meydana gelen olayda kasap Vedat Kaplan, borç alacak meselesinden çıkan kavgada eski ortağı Emin Erciyes'i bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından tutuklanan Vedat Kaplan, Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasına cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemiyle katıldı. Duruşmada, ölen Emin Erciyes'in eşi Nimet Erciyes, 56 gün önce dünyaya getirdiği ve eşinin ismini verdiği oğluyla hazır bulundu.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

"KENDİ CANIMI KORUMAK AMACIYLA BÖYLE BİR ŞEY YAPTIM"

Sanık Vedat Kaplan, ölen Erciyes'in kendisini darbettiğini öne sürerek, "Öldürme amacım yoktu. Kasten yapmadım. Darp edince dükkanıma sığındım. Hakaret etti. Tehditler savurdu. Kendi canımı korumak amacıyla böyle bir şey yaptım. Sağlık ve polis ekiplerine haber verdim" dedi.

"ÇOCUĞUM BABASIZ BÜYÜYECEK EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALARINI İSTİYORUM"

Şikayetçi olduğunu belirten Nimet Erciyes ise, "Çocuğum babasız büyüyecek. Ömür boyu çocuğumun sorularına maruz kalacağım. Ona tüm bu olanları nasıl anlatacağım bilemiyorum. En ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti Vedat Kaplan'a, cinayeti ağır tahrik altında işlediği gerekçesiyle iyi hal indirimi de uygulayarak 15 yıl hapis cezası verdi.

      Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ