Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Yaşam
 • 14.01.2021 17:25
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.01.2021 17:54
ABONE OL

'nın çözdüğü Palu ailesi dehşetinde flaş hamle! Savunma yapan damat 'den ilginç çıkış...

'nın programında ortaya çıkan Palu ailesi dehşetinde flaş hamle! Kocaeli'de, Palu ailesinden 5 kişinin ceza aldığı davada kararın, Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi tarafından usul hatası nedeniyle bozulmasının ardından ikinci duruşma yapıldı. Sanıklardan 'nun avukatı mahkeme başkanının reddini talep etti. Duruşma sırasında savunma yapan damat 'in çıkışı ise duruşmanın dikkat çeken detayları arasında yer aldı.

Palu ailesi dehşetinde flaş hamle! Tuncer Ustael...

Müge Anlı'nın Atv ekranlarında sunduğu Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayında ortaya çıkan ve Türkiye'yi dehşete düşüren Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 2008 yılında Meryem Tahnal ve küçük kızı Melike Tahnal'ın kaybolması ile ilgili takipsizlik kararıyla kapatılan dosyanın tekrar açılmasıyla tutuklanan 6 kişilik Palu ailesi hakkında yargılandıkları mahkemece verilen karar bozuldu.

Sakarya Bölge Mahkemesi 1. Ağır Ceza Dairesi tarafından, sanıkların tek avukat tarafından savunulmasının usule aykırı olduğu belirtilerek karar bozulduğunda sanıklar tekrar Hakim karşısına çıktı. Duruşmaya tutuklu sanıklar Tuncer Ustael, Ayşe Palu, Emine Ustael, Hava Palu, İsa Palu ve tutuksuz sanık Fatih Palu katıldı.

SANIK AVUKATI MAHKEME BAŞKANINI REDDETTİ

Duruşmada söz alan sanık Havva Palu'nun avukatı Ercan Arı, "Daha önceki heyetinizce sanıkların mahrumiyeti karar verilmiştir. Bu karara katılan başkan olarak sizi ret ediyoruz. Az önce belirtilen tanıkların dinlenmesini biz de talep ediyoruz. Maktul savunmalarda belirtildiği şekilde Tuncer Ustael tarafından gömüldüğü anda hayatta olabilir ve bundan sonraki aşamada ölmüş olabilir. Bu durumdan şüpheden müvekkilimin yararlanmasını istiyoruz. Müvekkilimin tahliyesini talep ediyoruz" dedi.

   "BİZE BU KÖTÜLÜĞÜ YAPAN TAHNAL AİLESİDİR"

   Daha sonra savunma yapan Havva Palu ise, "Bize bu kötülüğü yapan Tahnal ailesidir. Benim çocuğumun ölümüne de onlar sebep oldu. Benim hiç kimseye bir zararım olmadı. Ben bu ceza evinde yatıyorum kimseye hakkımı helal etmiyorum. Benim yuvamız dağılmasına sebep oldular. Ben suçlu olsam neden olayın aydınlatılması için karakola gideyim. Ben de istiyorum adalet yerini bulsun. Tahliyemi istiyorum" diye konuştu.

   "BENİM ÖLDÜRDÜĞÜME DAİR KİMİN ELİNDE DELİL VARDIR?"

   Son olarak savunma yapan Tuncer Ustael de, "Benim öldürdüğüme dair kimin elinde delil vardır. Allah'a yemin olsun ben kimseyi öldürmedim. Herkes üzerime geliyor. Allah herkesin belasını versin" şeklinde konuştu.