Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 14.01.2021 06:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.01.2021 06:28
ABONE OL

SON DAKİKA: 'de can pazarı: Otomobille dereye uçan anneyle kızın yardımına amca ve yeğen koştu

Son dakika haberine göre, 'de orman yolunda otomobiliyle seyir halindeyken kızıyla birlikte su dolu dereye uçan talihsiz kadının yardımına şans eseri hemen arkalarından gelen başka bir otomobildeki vatandaşlar koştu. Anne ve kızının yardımına koşan bir vatandaş, "Kadın çocuğumu kurtarın diye bağırınca birden dereye atladık." dedi. Kaza sonrası ağır şekilde yaralanan anne Nesibe Yüzüak ve kızı Zümra Yüzüak Arnavutköy Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalelerin ardından ambulans ile Başakşehir Çam ve Şakura Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

DHA
Çığlık sesine koştular: Çocuğumu kurtarın!

Köprüden dereye uçarak dereye devrilen otomobildeki anne kızı kurtarmak için su dolu dereye hiç düşünmeden atlayan vatandaşlar anne kızı kurtararak kendi otomobilleriyle hastaneye götürdüler.

Kaza nedeniyle şoka giren kadının hastanedeyken "Eşimi de kurtarın" demesi üzerine itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi ve dereye uçan otomobilde yaralı bir kişi daha olduğu düşünülerek 1 saat boyunca arama yapıldı.ANNE-KIZIN YARDIMINA AMCA-YEĞEN KOŞTU
Arnavutköy'de 5 yaşındaki kızı Zümra Yüzüak ile birlikte Hacımaşlı-Arnavutköy yolunda otomobiliyle seyir halindeyken bir anda direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü Nesibe Yüzüak otomobille dereye uçtu. Ormanlık bir bölgede yaşanan kazada dereye uçarak ters dönen otomobili şans eseri hemen arkalarından gelen başka bir otomobil sürücüsü fark etti.

Bir an bile tereddüt etmeden su dolu dereye atlayan Ferdi Sarıgöz ve amcası otomobil içindeki anne, kızı çıkararak kendi otomobilleriyle hastaneye götürmek istedi. Hastaneye giderken kazanın etkisiyle şoka giren talihsiz kadın, dereye uçan aracın içerisinde eşinin de olduğunu söyleyince, kendilerini kurtaran Ferdi Sarıgöz itfaiyeye ve 112 ekiplerine haber verdi. Yaralı anne kızı Arnavutköy Devlet Hastanesi'ne götüren amca yeğen, daha sonra tekrar kaza yerine dönerek itfaiyenin kurtarma çalışmalarına katılmak istedi.BİR AN BİLE DÜŞÜNMEDEN SUYA ATLADILAR
İtfaiye ekiplerinin su dolu derede ters dönen otomobil içerisinde yaklaşık 1 saat süren arama çalışmaları sonuçsuz kaldı. Araç içinde ve derede başka bir kişinin olmadığı tespit edildi. Talihsiz anne ve kızını hastaneye yetiştiren Ferdi Sarıgöz ve amcası; "Durumları ağırdı, biri daha var deyince onları bırakır bırakmaz geri geldik. Biz aracımızla geliyorduk bir kadının yardım edin çığlıklarını duyduk ve hemen aracımızdan indik.

Aracımızdan inince dereye uçan bir arabadan sesler geldiğini fark ettik. Hemen dereye atladık ve araçta bulunan anne ve kızı çıkardık. Kendi aracımızla hastaneye götürdüğümüz sırada bize birisinin daha olduğunu söylediler. Hemen ekiplere haber verdik ve hastaneye bırakır bırakmaz geri buraya döndük ve tekrar dereye girdik." dedi.


Kaza sonrası ağır şekilde yaralanan anne Nesibe Yüzüak ve kızı Zümra Yüzüak Arnavutköy Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalelerin ardından ambulans ile Başakşehir Çam ve Şakura Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN