Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Yaşam
 • 29.11.2020 08:36
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 29.11.2020 08:43
ABONE OL

30 Kasım 2020 Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri neler? İşte 29 Kasım 2020 günlük burç yorumları...

Bu hafta İkizler burcunda bir Ay tutulması meydana gelecek. Yarın, hava burcunda tutulacak Ay, karakter olarak iletişim merkezli bir kişiyseniz; tutumlarınız, ifadeleriniz, jestleriniz, çalışmalarınız ve hareket kabiliyetinizin önem arz edeceğini işaret edecek. Tutulma; kalıpları yıkmak için mücadele etme zamanı olduğunu da vurgulayacak. Günlük burç yorumları, 29 Kasım 2020 için ne diyor? Günlük burç yorumları Takvim'den Binnur Sormageç, Yeni Asır'dan Filiz Özkol ve Sabah'tan Zeynep Turan'ın yorumuyla takvim.com.tr'de. Bugün burçları neler bekliyor? 30 Kasım 2020 Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri neler olacak? İşte 29 Kasım 2020 Pazar günlük Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burç yorumları…

Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri...

Astrogündem: Güneş-Uranüs kontağı ile gerçekler yüzümüze çarpabilir. Birçok ülkenin 21 Aralık 2020'de eşzamanlı olarak aşıyı uygulayacağını işaret ediyor Kova geçişleri… 1997'de Çin'e özel bir anlaşma ile bağlanan Hong Kong Özel İdare Bölgesi, Dünya'yı şoke edecek.

AY TUTULMASI NELERİ ÖNE ÇIKARIYOR?

Yarın, hava burcunda tutulacak Ay, karakter olarak iletişim merkezli bir kişiyseniz; tutumlarınız, ifadeleriniz, jestleriniz, çalışmalarınız ve hareket kabiliyetinizin önem arz edeceğini işaret edecek. Tutulma; kalıpları yıkmak için mücadele etme zamanı olduğunu da vurgulayacak.


İLİŞKİLER ETKİLENEBİLİR
Hangi sektörler ön plana çıkacak? Medya, eğitim, editörlük, gazete, ulaşım, istihbarat, yazarlar, psikologlar, finans, politikacılar, reklamcılar, yardım kurumları bu tutulmada öne çıkan meslek grupları arasında. Bu alanda çalışıyorsanız iş alanınız genişleyebilir. Aynı zamanda bu alanlarla ilgili birçok değişiklikler de önünüze gelebilir. Özellikle farkındalık mottosuyla nefes alan hava burcundaki Ay tutulması; eksiklikleri ve kusurları gösterirken önemli bir döngünün yaşamlara etkisine vurgu yapacak. Tutulmalar duygusal ihtiyaçları keşfetmek için fırsat sağlar.

İlişkiler bu açıdan önemli ölçüde etkilenebilir. Karşı taraftan beklentilerinizi tespit ederken bazı fedakarlıklarda da bulunabilirsiniz. Tutulma kaos olmadan yeni başlangıçlara adım atmanın imkansız olduğunu gösterebilir. Hava burcundaki tutulma, yıl bitmeden kendimizle yüzleşmenin bir neticesi olacak.1993'TE DE YAŞANMIŞTI
Benzer derecede tutulma; 29 Kasım 1993 yılında ve 29 Kasım 1974 yılında meydana gelmişti. İkizler- Yay ekseninde meydana gelen tutulma kümelenmesi Aralık 2010 ile Mayıs 2013 arasında olmuştu. Bu belirttiğimiz yıllarda yaşanan belirgin temaları bu tutulma evresinde de görebiliriz.

   ŞAŞIRTAN SONUÇLAR
   Yılın beşinci tutulması neler getiriyor? 2020 yılının son iki tutulması, Kasım ayı biterken meydana gelecek. Hava elementinde aktif olan tutulma, yaz günlerinden bugüne taşıdığımız hassas konuların gündemimize taşınmasına neden olabilir. Tutulma, hiç tahmin edilmeyen sonuçlara şahit olacağımızı işaret edecek. Asla yan yana gelmez dediğimiz siyasetçiler ve az rastlanır hesaplaşmalar gün yüzüne çıkabilir. Ülkemizin sınır bölgelerinde hareketlilikler önem kazanabilir. Bu günleri doğru yönetebilen siyasetçiler, sanatçılar unutulmayacak. Bu düzen içinde kaybolup giden isimler olacak. Tutulma sonrası büyük kurumlar, kriz durumlarında dahi birlikte hareket edemeyecek.

   Koç: Hafta içindeki yoğun tempo seni fiziksel olarak yormuş olabilir. Bugün kendine mola veriyorsun. Vaktinin çoğunluğunu spora ayırıyorsun.

   Boğa: Bugün düşüncelerini savunma konusunda tavırların sertleşebilir. Arkadaşların bu durumu çok yanlış anlayabilir.

   İkizler: Sevgili İkizler, disiplin kavramı senin için önemli bir hal alıyor. Kendine koyduğun kuralları ihlal etmekten çekinebilirsin.

   Yengeç: Arkadaşlarının sürekli aynı konulardan bahsetmesi sıkılmana neden olabilir. Onlardan uzaklaşıp yalnız kalmak isteyebilirsin.

   Aslan: Bugün yaptığın masrafları, harcamaları hesaplama ihtiyacı duyabilirsin. Finansal açıdan kendini güvenceye almak istiyorsun.


   Başak: Bugünlerde hayatının durağanlık kazandığını hissediyorsun. Arkadaşlarınla birlikte vakit geçirmek isteyebilirsin.

   Terazi: Kendine yaptığın yatırımları artırıyorsun. Online kursları daha yakından takip ediyorsun. Yakın arkadaşlarından tavsiye alıyorsun.

   Akrep: Kendini fiziksel anlamda dinlendirmek istiyorsun. Yaptığın egzersiz hareketlerine bugün ara verebilirsin.

   Yay: Kaybettiğin bir eşyanın beklemediğin yerden çıkması seni şaşırtabilir. Bugün kıyafet alışverişine çıkmak istiyorsun.

     Oğlak: Evde fazla vakit geçiyor olman eksiklerinin gözüne çarpmasına neden olabilir. Bu eksikleri gidermek için alışverişe çıkabilirsin.

     Kova: İletişim konularında kendini geliştiriyorsun. Bir süredir arkadaş grubun ile yaşadığın sorunların temeline inebiliyorsun.

     Balık: Bugün bir süredir ödeyemediğin bir borcunu tamamen ödeyebilirsin. Uzun vadede planlarını gerçekleştirmek için harekete geçiyorsun.