Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Yaşam
 • 25.11.2020 07:25
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 25.11.2020 15:27
ABONE OL

SON DAKİKA: 'ın sağlık durumu nasıl? Eşi müjdeli haberi verdi

Son dakika haberine göre, fenalaraşarak dengesini kaybedip düştüğü 2014 yılında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yıllardır yoğun bakımda ve bilinci kapalı şekilde yaşam savaşı veren sevilen sanatçı 'tan müjdeli haber geldi. Işık'ın sağlık durumunda çok kritik bir gelişmenin olduğu ve olumlu yönde değişimin başladığı Kenan Işık'ın sevenlerine eşi tarafından duyuruldu.

Kenan Işık'tan müjdeli haber geldi

Altı yıldan fazladır yoğun bakımda olan ve bilinci kapalı olarak tedavisine devam edilen sanatçı Kenan Işık'tan müjdeli haber geldi. Işık'ın tedavisinde başarı elde edildiği ve artık önceki safhanın çok ilerisinde olunduğunu duyuran eşi Beril Işık güzel haberi verdi. Günaydın yazarı Yüksel Aytuğ'un aktardığı bilgilere göre, Işık artık iletişim kurabiliyor. Uzun süre yardım almadan sandalyede oturabiliyor.
KENAN IŞIK İLETİŞİM KURMAYA BAŞLADI
Yüksel Aytuğ yazısında Kenan Işık'la ilgili verdiği haberde şunları aktardı;

"Uzun süredir koma halinde tedavi gören usta oyuncu ve sunucu Kenan Işık'tan müjdeli haber var. Benim de Ergun Uyar'ın sosyal medya paylaşımıyla haberim oldu. Müjdeyi, Işık'ın vefalı eşi Beril Hanım vermiş. Demiş ki: "Kenan Bey söylenenleri duyuyor. Gözleri ile konuşuyor. Fakat tepki veremiyor henüz. Yoğun bir biçimde fizyoterapi ve ergoterapi tedavisi görüyor. Bakışlarıyla etrafındakileri takip edebiliyor. Artık gözleriyle iletişim kurabiliyor. Tekerlekli sandalyesinde bazen tüm gün oturuyor"
"VÜCUDUNU KENDİSİ TUTABİLİYOR"
Beril Işık sözlerine şöyle devam etti: Vücudunu artık bütünüyle kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu.

Kenan Işık 2014 yılının mart ayında gelen talihsiz son dakika haberi ile sevenlerini üzmüş ve komada yıllar sürecek bir tedavi sürecine başlamıştı
Aytuğ yazısını şu cümleyle bitirdi: "Ha gayret Kenan Usta, milyonluk soruyu açtırdın, sıra doğru yanıtı vermeye geldi..."

   EŞİNDEN AÇIKLAMA

   Kenan Işık'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan eşi Beril Işık, "Kenan'ın durumunda o zamandan bu yana önemli bir değişiklik olmadı" dedi.

   Beril Işık, son günlerde Kenan Işık'ın sağlık durumuyla ilgili yapılan çıkan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Beril Işık, eşi Kenan Işık'ın durumunda değişiklik olmadığını kaydetti. Beril Işık, "Kenan'ın durumunda o zamandan bu yana önemli bir değişiklik olmadı" ifadesini kullandı.

   SEVİLEN SANATÇI KENAN IŞIK'A NE OLMUŞTU?
   Spor sonrasında saunaya giren Kenan Işık'ın, sauna sonrasında fenalaşıp dengesini kaybederek, kafasını yere çarptığı öğrenilmiş ve bu nedenle beyin kanaması geçiren Işık haberin kamuoyunca duyulduğu sıralarda ameliyata alınmıştı. Ameliyat oldukça uzun sürerken Işık'ın yıllar sürece yoğun bakım tedavisine başlanacaktı.

   BİLİNCİ KAPALI ŞEKİLDE 4 SAAT SÜRECEK AMELİYATA GEÇİŞ...
   Türkiye'yi üzen son dakika gelişmesinin ardından bilinci kapalı halde hastaneye kaldırılan Işık, ameliyata alındı. Ameliyatın 4 saat sürdüğü, sanatçının hayati tehlikesi bulunduğu belirtilmişti. Tehlikeyi atlatan ancak olayın olduğu tarihten sonra bir müddet komada olan sanatçının tedavisine evinde devam edildi. Bir süredir de kendisinden müjdeli bir haber alınamıyordu.
   KENAN IŞIK KAÇ YAŞINDA
   Kazadan sonra, Işık'ın sol tarafı felçli kaldığı bilgisi sağlık durumu ile ilgili son gelen bilgiler arasındaydı. 1 Ekim 1947 doğumlu usta sanatçı 72. yaşında.


   EN SON ROL ARKADAŞINA SORULMUŞTU
   Usta sanatçı Kenan Işık'ın son sağlık durumuna ilişkin bilgi uzun yıllar birlikte bir dizinin baş rolünü paylaştığı rol arkadaşı Gülben Ergen'den gelmişti. Ergen kendisine Kenan Işık'la ilgili yöneltilen soruya yönelik yaptığı son dakika açıklamalarında "Bizzat arayamıyoruz, eşi Beril Hanım ile konuşuyoruz. Yaşadığını ve nefes aldığını biliyoruz. Keşke keyiflenebilecek bir hal alsa. Keşke yaşama sevinci verebilsek" demişti. Işık ile ilgili bugün gelen haber hem dostlarını hem de onun için dua eden sevenlerini keyiflendirdi.

   TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN