Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 29.10.2020 13:03
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.10.2020 13:10
ABONE OL

'da sız kullanıp içki içen sürücüye 2 bin 605 lira para cezası kesildi

'da seyir halindeyken elinde içki dolu bardakla son sürat süren ve kendisini otomobilden cep telefonuyla görüntüleyen vatandaşa "şerefe" hareketi yapan motosiklet sürücüsü polis tarafından tespit edilip yakalandı. Aynı zamanda ehliyetsiz olan sürücüye toplamda 2 bin 605 lira para cezası kesildi ve adliyeye sevk edildi.

İlginç olay, önceki gün Muratpaşa ilçesi Gazi Bulvarı üzerinde saat 18.00'da yaşandı. Kasksız ve maskesiz bir motosiklet sürücüsü seyir halindeyken bir elinde alkol dolu bardakla hızla giden motosiklet üzerinde görüntülendi.

"ŞEREFE" YAPARAK KARŞILIK VERDİ
Bu sırada trafikteki bir otomobilde yolcu olarak bulunan vatandaş, şahsı fark edip cep telefonuyla kayda girdi. Kaydı çeken kişinin 'Allah'ım sabır' dediği motosiklet sürücüsü, buna karşılık şerefe işareti yaparak karşılık verdi. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde tek eliyle motosikleti hızlı bir şekilde kullanan sürücü, kısa süre sonra gözlerden kayboldu.

YAPTIĞI CEZASIZ KALMADI
Görüntüler sonrası harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri, Abdulrıza I. olduğunu belirledikleri sürücünün Kepez ilçesi Teomanpaşa Mahallesi'ndeki evine gitti. Burada Abdulrıza I.'ya ekipler tarafından ehliyetsiz araç kullanmak ve kask takmamaktan toplam 2 bin 605 lira para cezası uyguladı. İfade için polis merkezine götürülen motosiklet sürücüsü, işlemlerinin ardından trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan adliyeye sevk edildi.