Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 10.07.2020 14:40
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.07.2020 14:44
ABONE OL

'da eğlence merkezine baskını! Ceza üstüne ceza yazdı

'da polisin bir eğlence merkezine yaptığı baskında, aralarında kadınların da bulunduğu 45 kişiye, larına uymadıkları gerekçesiyle toplam 141 bin 750 lira idari para cezası uygulandı. İş yeri sahibi hakkında yasal işlem başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı'nca tedbirleri kapsamında mart ayında kapanmalarına karar verilen nargile salonu, eğlence merkezi, gece kulübü, bar gibi tütün ürünlerinin yaygın olarak kullanıldığı mekanlar, normalleşme sürecinde bir süre daha kapalı tutuluyor.

Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Musalla Bağları Mahallesi'ndeki bir eğlence merkezinin açık olduğu bilgisini alınca, baskın düzenledi.

Polisin baskınında nda ının ihlal edildiği görüldü.

Polis, aralarında kadınlarında bulunduğu 45 kişiye, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları için ceza kesti. Mekandakilere İl Hıfzıssıhha Kurulu kararını ihlal ettikleri gerekçesiyle toplam 141 bin 750 lira idari para cezası uyguladı. İş yeri sahibi hakkında da ilgili düzenleme kapsamında yasal işlem başlatıldığı belirtildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, akşam saatlerinde kentin farklı noktalarında araç içinde maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulup, uyulmadığını kontrol etti. Koronavirüs tedbirleri ile trafik kurallarına uymayanlar hakkında da idari para cezası uygulandı. Koronavirüs vakalarındaki artışın devam ettiği kentte denetimler de geniş çaplı olarak devam ediyor.

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son Durum