Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 16.03.2020 18:38
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.03.2020 02:32
ABONE OL

: ? ?

: ? Sorusu vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Bu bağlamda Bakanlık tarafından 81 ili ilgilendiren kafe ve yemek yeme alanlarının kapatılmasına yönelik genelge yayınlandı. Koronavirüs nedeniyle tüm yurtta önlemler alınmaya devam ediyor. , vatandaşları bilgilendirmek açıklamaları yapıyor. Vatandaşlar yasağın detaylarını araştırmaya başladı. kuruluşlarının genel kurulları, eğitimleri, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri bugün saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelenecek

Kafeler kapandı mı? Cafeler ne zaman tekrar açılacak?

Kafeler kapanıyor mu? Koronavirüs nedeniyle tüm yurtta önlemler alınmaya devam ediyor. , vatandaşları bilgilendirmek açıklamaları yapıyor. Bakanlık tarafından 81 ili ilgilendiren kafe ve yemek yeme alanlarının kapatılmasına yönelik genelge yayınlandı. Vatandaşlar yasağın detaylarını araştırmaya başladı. İşte Kafeler kapanıyor mu? Cafeler ne zaman kapanacak?

Genelge ile bugün saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları ( ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak

kuruluşlarının genel kurulları, eğitimleri, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri bugün saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelenecek

Toplu olarak vatandaşları bir arada bulunduğu "Taziye Evleri"nin faaliyetleri de bugün 24:00 itibariyle durdurulacak

PAVYON, DİSKOTEK, BAR VE GECE KULÜPLERİ KAPATILDI

İçişleri Bakanlığınca, 81 valiliğe gönderilen "koronavirüs tedbirleri" konulu ek genelgede, Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden salgının Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı.

Genelgede, koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde, Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinde, vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunmalarının hastalığın bulaşma riskini artıracağı belirtilerek, bu mekanların pazartesi saat 10.00 itibarıyla geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulacağı ifade edildi.

Vali ve kaymakamlar tarafından il ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması istenen genelgede, kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi gerektiği vurgulandı.

BARLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Barlar'ın ne zaman açılacağına dair henüz bir bilgi yoktur. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen koronavirüs tedbirleri genelgesi kapsamında pavyon, diskotek, bar, gece kulüpleri bu sabah 10:00'dan itibaren geçici olarak kapatılacak ve faaliyetleri durdurulacak. İçişleri Bakanlığı, 81 İl valiliğine 'koronavirüs tedbirleri' konulu ek genelge gönderdi. Genelge ile koronavirüs salgının Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı. Genelgede; koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin bu sabah saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.