Bugünkü
Takvim

? 2020 İkinci cemre ne zaman düşer? ?

? Havaların ısınması anlamına gelen cemrenin ilki 19-20 Şubat'ta havaya düştü. Üç aşamada gerçekleşen cemrenin ikincisi için araştırmalar sürüyor. Suya düşecek olan cemrenin tarihleri, son günlerde en çok aranılanlar arasında bulunuyor. Peki, cemre suya düştü mü? 2020 ikinci cemre ne zaman düşer? ?

  • Yaşam
  • 24.02.2020 11:25
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.02.2020 11:25
ABONE OL
Cemre suya düştü mü?

İkinci cemre suya ne zaman düşecek? Cemre düşmesi ile birlikte havaların ısındığına inanılır. Türk kültüründe de önemli bir yere sahip olan cemre düşmesinin tarihleri, soğuk havaların etkisiyle araştırılmaya başlandı. İlk cemre geçtiğimiz gün (19-20 Şubat'ta) havaya düşmüştü. Gözler ikinci ve üçüncü cemrelerin düşeceği tarihe çevrildi. Peki, cemre suya düştü mü? 2020 ikinci cemre ne zaman düşer? Cemre düşmesi nedir? İşte cevaplar...

TÜRK KÜLTÜRÜNDE ÖNEMLİ YERE SAHİP

Halk arasında cemre düşmesiyle birlikte Hıdırellez ve nevruz kutlamaları başlıyor. Cemre düşmesi, Türk kültüründe de önemli bir yere sahiptir. Kültür ve edebiyat alanında kendine yer bulmuştur. Dİvan şairleri cemre zamanlarında önemli kişilere övgü şiirleri yazarlardı. Bu şiirlere 'cemreviye' denilmektedir.

DETAYLAR BİR SONRAKİ SAYFADA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.