Bugünkü
Takvim

kaç gün tutulur? nelerdir? ?

nelerdir? kaç gün tutulur? ? Soruları müslüman aleminin en çok merak ettiği konulardan biri oldu. Mübarek aylardan olan 3 aylar (, Şaban, Ramazan) yarın, yani Salı günü başlıyor. İçinde Regaib ve Miraç kandilleri de olan Recep ayı için Allah'ın ayı diyen Hz. Muhammed 3 aylarda nasıl dua ederdi, 3 ayları oruçlu karşılamak farz mı, 3 aylar duası ve ibadetleri nasıl? Ramazan Ayından oluşan üç aylar islamın ilk dönemlerinden beri manevi açıdan büyük önem taşımaktadır. içerisinde Regaib ve Miraç Kandilleri de bulunmaktadır.

  • Yaşam
  • 25.02.2020 09:06
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.02.2020 09:09
ABONE OL
3 aylar ibadetleri nelerdir? Karşılama orucu kaç gün tutulur?

Recep, Şaban ve Ramazan ayları başladı. Haram ayı olan ve tövbe kapılarının açılacağı ay olan 3 ayların birincisi Recep ayı 25 Şubat Salı günü başlıyor. Hicri takvime göre mukaddes sayılan Recep, Şaban, Ramazan aylarıdır. İslam dininde bulunan 5 mübarek gecenin 4'ü bu aylardadır. Peki içinde Regaib ve Miraç kandilleri de olan Recep ayında kaç gün oruç tuttulmalı 3 aylar ibadetleri nelerdir, nasıl dua edilir? Üç ayların faziletleri nedir oruçlu mu karşılamak gerekir: Regaip Kandili belirttiğimiz gibi üç ayların aynı zamanda başlangıç müjdecisidir. Peki üç ayların önemi nedir hangi ibadetleri yapmak gerekir, üç ayları oruçla mı karşılamak gerekir?

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.