Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 16.02.2020 Gazete
ABONE OL

Görme engelli Facebook'un 'göz bebeği'

Görme engelli , sözlü ve yazılı sınavları başarıyla geçerek Facebook'un Silikon Vadisindeki kampüsünde ilk Türk görme engelli yazılım mühendisi olarak işe başladı.

Göz bebeği!
Görme engelli Facebook'un "göz bebeği" oldu. lı 23 yaşındaki Burak Koray Polat, görme yetisini 6 yaşında kaybetti. Lise 3'e kadar Ankara'da okudu, daha sonra misafir öğrenci projesi kapsamında gittiği ABD'de orta öğretim eğitimini tamamladı. Miami Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünü burslu okumaya hak kazandı. Üniversite son sınıfta Facebook'a yaptığı iş başvurusundan olumlu cevap aldı.BİNLERCE KİŞİYİ GEÇTİ
Binlerce kişi arasında girdiği sözlü ve yazılı sınavları başarıyla geçen Polat, California'daki Silikon Vadisinde Facebook'un kampüsünde görme engelli ilk Türk yazılım mühendisi olarak işe başladı. Genç adam "Facebook'un logolarının bulunduğu yeleği giyerek mezuniyetime gelen annemi karşılamaya gittim. İlk defa anneme orada söyledim" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.