Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 03.12.2019 09:30
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.12.2019 09:32
ABONE OL

'de korkutan patlama! Ekipler olay yerinde küle dönen lüks araçla karşılaştı

'de, patlama sesi üzerine ormanlık alandan yükselen alevleri görenler, durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Ekipler ormanlık alanda terk edilen lüks nın yanarak kullanılamaz hale geldiğini belirledi. a arazi şartları nedeniyle müdahalede zorlanan ekiplerin söndürdüğü araçta kimsenin olmadığı belirlendi.

Ataşehir'de korkutan patlama!

Gece saatlerinde ilçesi mevkiindeki ormanlık alandan patlama sesi duyuldu. Patlamanın hemen ardından yükselen alevler itfaiye ve polis ekiplerini harekete geçirdi.

YÜKSELEN ALEVLERE MÜDAHALE BİR HAYLİ ZOR OLDU
Olay, saat 05.00 sıralarında Ataşehir ilçesi Ferhatpaşa Mahallesi mevkiindeki ormanlık alanda meydana geldi. Ormanlık alanda yer alan toprak yoldan duyulan patlama sesi sonrası yükselen alevler itfaiye ve polis ekiplerini harekete geçirdi. Yanan otomobile müdahale konusunda coğrafi şartlardan dolayı bir hayli zorlanan itfaiye erleri tüpleriyle alev topuna dönen araca yaklaşırken oldukça zor anlar yaşadı. Aracın bir kez daha patlama riskine karşı güvenlik önlemi alarak çevresindeki polis ekiplerini uzaklaştıran itfaiye erleri daha sonra alevlere müdahale etti. Orman itfaiyesinin de destek verdiği çalışmalar sonucu alevler kontrol altına alındı.

ARACIN TERK EDİLDİĞİ ANLAŞILDI
İtfaiye ekipleriyle birlikte bir çok polis ekibinin sevk edildiği yangında otomobil içerisinde ve çevresinde kimseye rastlanılmadı. Küle dönen otomobilin lüks bir olduğu tahmin edilirken yan tarafında bulunan ceket olay yeri inceleme ekipleri tarafından incelenmek üzere yangından etkilenmeyecek bir noktaya alındı. El fenerleri ve itfaiye aracının ışıklarıyla çevreyi detaylı bir şekilde inceleyen ekipler hiçbir kimsenin izine rastlamadı. Polis ekipleri ormanlık alanda alev topuna dönen otomobille ilgili soruşturma başlattı.