Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 15.11.2019 17:48
  • Son Güncelleme: 15.11.2019 19:54

Son dakika: 'da başörtülü genç kızlara saldırı

Karaköy'de kendi halinde yolda yürüyen başörtülü iki genç kız, bir kadının yumruklu saldırısına uğradı. Genç kızlar neye uğradığını şaşırırken, saldırgan kadın ise yumruk attıktan sonra hakaretlerine devam etti. Olay anına tanıklık eden bir esnaf, “Biz sesler üzerine dışarı çıktık. Kadın o sırada başörtülü kızlara bir saldırı gerçekleştirmişti. Çok agresif tavırlar sergiliyordu. ‘Pis Müslümanlar. Sizin burada işiniz yok’ tarzında cümleler kurdu." dedi.

Karaköy'de bir kadın yolda yürüyen başörtülü iki genç kıza saldırdı. Yumruklu saldırının ardından genç kızlara hakaretler de yağdıran kadın içindeki tüm nefreti kustu. Saldırıya uğrayan genç kızlar neye uğradığını şaşırırken, saldırgan kadın hakaretlerine devam etti.

Saldıran kadının yumruk attıktan sonra "Ben cumhuriyet kadınıyım, gericiler" diyerek bağırdığı iddia edildi."PİS MÜSLÜMANLAR SİZİN BURADA İŞİNİZ YOK"
Takvim.com.tr'nin ulaştığı, olay anında bölgede bulunan bir esnafın ifadeleri, saldırganın ne derece kin yüklü olduğunu gözler önüne serdi.

Takvim'e konuşan Süleyman Ekingen, olayı "Biz sesler üzerine dışarı çıktık. Kadın o sırada başörtülü kızlara bir saldırı gerçekleştirmişti. Çok agresif tavırlar sergiliyordu. 'Pis Müslümanlar. Sizin burada işiniz yok' tarzında cümleler kurdu. Zaten sonrasında biz hemen bölge esnafları olarak olaya müdahale ettik. Açıkçası bu olay provokasyon da olabilir." sözleriyle özetledi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞIYOR
Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada başörtülü kızlara destek mesajları atılırken, saldırgan kadına ve ona müdahale etmeyen vatandaşlara ise tepki gösterildi.


SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Karaköy'de başörtülü 2 genç kızın hedef alındığı olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

kalan karakter 1000

KARTAL KARTAL

BENİM BİLDİGİM MÜSLÜMANLARA DÜSMAN OLAN HİRİSTİYAN VE YAHUDİ BOZUNTULARIDIR.....................

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.11.2019 00:31
Fikret türk Fikret türk

Eceli gelen kelb cami duvarına sidermiş aslında bu taifeyi kendi çukurlarında bırakmak en güzeli ama karşılık vermeyince de iyice azıyorlar inşallah kendi başlarını yesinler

Aynı Görüşte misiniz?
evet37
hayır0
cevapla 15.11.2019 18:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.