Bugünkü
Takvim

Tarihi ayıp

 Sirkeci'de 20. yüzyılın başında inşa edilen , görüntüsü ile üzmeye devam ediyor. mimar D'Arronco tarafından yapılan tarihi bina, bakımsızlık nedeniyle adeta viraneyi andırıyor. Son olarak tarihi ayıbımız sınırları aştı. İşte haberin detayları ve 23 Ekim tarihli Takvim Gazetesi'nin yaşam sayfalarından derlediğimiz haberler...

Tarihi ayıp
İstanbul Sirkeci'de 20. yüzyılın başında inşa edilen , görüntüsü ile üzmeye devam ediyor. mimar D'Arronco tarafından yapılan tarihi bina, bakımsızlık nedeniyle adeta viraneyi andırıyor. Son olarak tarihi ayıbımız sınırları aştı.

n ve Fransız tarihçiler Han'ın kurtarılması için serzenişte bulundu.
'KURU EKMEĞE MUHTAÇTIM'
Dünyaca ünlü şef- Hüseyin Özer, kuru ekmek yiyerek bu noktalara geldiğini söyledi. 'da Sofra restoranlarının sahibi Özer, 70 yıllık mücadelesinin büyük zorluklarla geçtiğini ifade ederek, "Şimdi Londra'da güzel ülkemin yemeklerini sunarak İngilizler'e beğendirmenin mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.MONA LİSA'NIN İKİZİ DAVASI
1960'larda Londra'da bulunan ve Leonardo da Vinci'nin Mona Lisa tablosunun ilk versiyonu olduğu iddia edilen tablonun davası, İtalya'da başladı. Tarihçiler arasında eserin Da Vinci'ye ait olup olmadığı tartışmaları devam ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.