Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 10.10.2019 13:15
  • Son Güncelleme: 10.10.2019 14:36

ÖSYM takvimi: ? 2019 DGS ek yerleştirme ne zaman?

? Ek tercih bildiriminde bulunan öğrenciler bu soruya yanıt aramaya başladı. Lisans programlarına yapılan ek tercihler için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 DGS ek yerleştirme ne zaman? İşte o konu hakkında detaylar...

DGS ek tercih sonuçları için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen lisans programlarına ek tercih süreci tamamlandı. DGS ek tercih bildiriminde bulunan öğrenciler ÖSYM'den gelecek müjdeli habere kilitlendi. 7 Ekim'de DGS ek tercihlerin sona ermesinin ardından sonuçlar ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 DGS ek yerleştirme ne zaman? İşte ayrıntılar...

DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS ek tercih sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Bir önceki tercihlere bakacak olursak, sonuçların tercihlerin bitmesinin ardından 1-2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Buna göre, DGS ek tercih sonuçlarının 2019 Ekim ayının ortalarına doğru açıklanması tahminler arasında. Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.