Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 09.10.2019 13:56
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.10.2019 14:43
ABONE OL

Vapurda mastürbasyon yapan sapık hakkında flaş karar

Kadıköy - Karaköy arasında sefer yapan vapurda kadınlara bakarak mastürbasyon yapan Rıza M. isimli sapığın emniyetteki ilk ifadesinde "Sarhoştum ne yaptığımı hatırlamıyorum" dediği ortaya çıktı. Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen sapık adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Önceki gün Karaköy-Kadıköy vapurunda kadınlara yönelik cinsel de bulunduğu iddiası ile dün gözaltına alınan Rıza E., emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sorgusunu yaptığı Rıza E.'yi, "Israrlı cinsel taciz" suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

'ALKOLLÜ İKEN ELİM AYAĞIM KENDİLİĞİNDEN OYNUYOR'
Sorgusunda olay günü 4 bira içtiğini söyleyen Rıza E., "Sonra Karaköy-Kadıköy vapuruna binerek üst kata çıktım. Ben daha önce panik atak geçirmiştim. Alkollü iken elim ayağım kendiliğinden oynuyor. Olay günü bacağım kaşınmaya başladı, bende kaşındım. Oradaki kişiler bana tepki gösterince alkolün de verdiği heyecanın etkisiyle olay yerinden ayrılıp vapurun lavabosuna gittim. Hatta montumu da orada unutmuşum. Kimseye karşı cinsel taciz eylemim olmadı. Art niyetim de yoktur" dedi.

TUTUKLAMA TALEBİ REDDEDİLDİ
2006 yılından 2012 yılına kadar psikolojik tedavi gördüğünü söyleyen Rıza E., "Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum, tutuksuz yargılanmak istiyorum" dedi.

Mahkeme, şüpheliye yüklenen suçun alt üst sınırını göz önüne alarak tutuklama talebinin reddine karar verdi. Mahkeme, şüphelinin yurt dışına çıkışını yasaklarken, haftada iki gün de polis merkezine giderek imza vermesine karar verdi.