Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 09.10.2019 10:59
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 10:59

? 2019 ne zaman başlayacak?

Safer ayı 30 Eylül'de idrak edilmeye başlandı. Safer ayında sonra başlayacak nın tarihi araştırılmaya başlandı. İslam aleminin heyecanla beklediği Rebiülevvel ayı, kılınacak namazlarla ve okunacak dualarla ihya edilecek. Peki, ? 2019 başlayacak? İşte ...

Safer ayı ne zaman bitiyor?

Safer ayı ne zaman bitiyor? İslam dininde önemli günler arasında yer alan ve İslam peygamberi Hazreti Muhammed'in doğduğu ay olan Rebiülevvel ayı için müslümanlar bekleyişini sürdürüyor. Evvelki bahasr anlamına gelen Rebiülevvel ayı, Hicri takvime göre yılın 3. ayıdır. Peki, Safer ayı ne zaman bitiyor? 2019 Rebiülevvel ayı ne zaman başlayacak? İşte 2019 dini günler takvimi...

SAFER AYI NE ZAMAN BİTİYOR?

30 Eylül'de başlayan Safer ayı, 28 Ekim'de sona erecek.

REBİÜLEVVEL AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İslam aleminde önemli günlerden olan ve Hz. Muhammed'in doğduğu gece olan Mevlid Kandili'ni de içinde barındıran Rebiülevvel ayı, 2019 yılında 29 Ekim Salı günü başlayacak.

Rebiülevvel ayı ile ilgili merak edilenler için diğer sayfaları ziyaret ediniz...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.