Bugünkü
Takvim

'da bir annenin doğum sırasında kalın bağırsağının yırtıldı

'da bir anne doğum sırasında kalın bağırsağının yırtıldığını belirtti. Operasyonu gerçekleştiren ebeleri şikayet etti: Karnıma çok bastırdılar, yılların tecrübesi olan ebeler neden böyle davrandılar...

Kim sebep oldu!
Olay 22 Ağustos'ta 'da gerçekleşti. 31 yaşındaki Elif Çoban, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Hira adını verdiği, 3 kilo 250 gram ağırlığındaki bebeğini dünyaya getirdi. Fakat bebeğin kanında enfeksiyon tespit edildi. Minik yavru bir süre tedavi gördükten sonra evine gönderildi. Ancak bu kez anne rahatsızlandı ve hastaneye müracaat etti. Yapılan muayenede kalın bağırsağının bir bölümünde yırtık olduğu belirlendi. Ameliyat edilmesine karar verildi. Kalınbağırsağına torba yerleştirildi. Talihsiz kadın, karnındaki poşeti dolduğu zaman boşalttıklarını belirtti. Doğuma giren ebeleri suçlayan Çoban, şunları söyledi: "O geceki nöbetçi doktor doğum sırasında yanıma gelmedi, orada bulunmadı. Ebeler, bebeğin gelmesi için karnıma çok bastırdılar, elleri ile müdahale ederek almaya çalıştılar. Beni bu kadar zorlayacak yerde niçin sezaryene almadılar, yılların tecrübesi olan ebeler neden böyle davrandılar? Eğer benim başıma gelen normal bir şey ise vajinal doğum yapan herkesin de bağırsaklarının yırtılması lazım..."Elif Çoban sağlığına kavuşmak için ameliyat edileceği günü ve soruşturmanın sonucunu bekliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.