Bugünkü
Takvim

İnternet’ten tatil aldı, hayatının şokunu yaşadı: Rezervasyonunuz yoktur

’daki lüks bir otelin internet sayfasını kopyalayan çete, 200 aileyi dolandırdı. Son mağdur ise ’da yaşayan Yazıcı Ailesi oldu. Aile, otele gidip ‘Rezervasyonunuz yoktur’ cevabı alınca şok yaşadı...

Net vurgun
Dolandırıcılar sadece bankaların değil otellerin de internet sitelerini kopyalıyor. 'da av malzemesi satan bir dükkanın sahibi olan Sait Yazıcı (42), tatil için yer arayışı sırasında 'daki bir oteli beğenerek, internet üzerinden rezervasyon yaptırmak istedi. İncelediği sayfanın 'kopya otel' sayfası olduğunu bilmeyen Yazıcı, irtibat numarasını arayarak önce otel hakkında bilgi aldı. 1-7 Eylül arası rezervasyon yaptırmak isteyen Yazıcı, dolandırıcıların telefonuna gönderdiği hesap numarasına 5 bin 250 lira yatırdı.

'HALEN FAALİYETTELER'
1 Eylül'de Bodrum'a giden aile, otelde "Rezervasyonunuz bulunmamaktadır" denilince, dolandırıldıklarını anlayarak şikayet için savcılığa gitti. Bu yaz yaklaşık 200 kişiyi mağdur eden şebeke her yerde aranıyor. Sait Yazıcı, bu dolandırıcıların şebeke olduğunu belirterek, "Çantalarımızla otelin önünde kaldık. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduk. Bu yöntem ile bu yaz 150-200 kişiyi aynı şekilde dolandırmışlar. Bu şahıslar hala 'kopya' internet sayfalarıyla dolandırıyor" dedi.Sait Yazıcı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.