Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 23.09.2019 00:13
  • Son Güncelleme: 23.09.2019 01:05

Google'dan özel Doodle! nedir, özellikleri nelerdir? Ekinoksta neler yaşanır?

Dünyanın en büyük arama motoru Google Pazartesi günü Doodle'a Sonbahar Ekinoksunu ekledi. Ekinoksun Doodle olmasıyla birlikte internette en çok araştırılan arasında bulunuyor. Peki, 23 Eylül ? Sonbahar Ekinoksu özellikleri nelerdir? Ekinoksta neler yaşanır? İşte merak edilen bilgiler...

Google'dan 23 Eylül Sonbahar Ekinoksuna özel Doodle!

23 Eylül Sonbahar Ekinoksu nedir? Google başta olmak üzere arama motorlarında merakla araştırılan konular arasında 23 Eylül Sonbahar Ekinoksu yer alıyor. Milyonlarca vatandaş 23 Eylül Sonbahar Ekinoksunda neler yaşanır sorusuyla ilgili araştırma yapıyor. Google bu özel günde 23 Eylül Sonbahar Ekinoksunu Doodle'a taşıdı. İşte 23 Eylül Sonbahar Ekinoksu özellikleri nelerdir sorusunun yanıtı...

23 EYLÜL SONBAHAR EKİNOKSU NEDİR?

Ekinoks (gün-tün eşitliği, gece-gündüz eşitliği veya ılım olarak da bilinir), Güneş ışınlarının Ekvator'a dik vurması sonucunda aydınlanma çemberinin kutuplardan geçtiği an. Gündüz ile gecenin eşit olması durumudur. Yılda iki kez tekrarlanır.

İşte Google tarafından hazırlanan Doodle...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.