Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 18.06.2019 20:31
  • Son Güncelleme: 18.06.2019 20:35

nerede? İşte ve tarihi...

hükümeti yıllardır kapalı olan Maraş'ı açma kararı aldı. Yaşanan bu gelişmenin ardından vatandaşlar nerede sorusuna yanıt aramaya başladı. Gelen bilgilere göre Maraş'ın statüsünün netleşmesi için KKTC ve Ankara birlikte hareket edecek.

Kapalı Maraş nerede?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hükümeti 1974'ten beri kapalı olan Maraş'ın açılması yönünde önemli bir karar aldı. Yaşanan bu son dakika gelişmesinin ardından internette Kapalı Maraş nerede sorusuna yanıt aranıyor. İşte Kapalı Maraş haritası...

MARAŞ NEREDE?

Maraş, Gazimağusa şehrinde bulunan mahalle, Kıbrıs'ın en ünlü bölgesiydi. Yapılan anlaşmalar sonrası büyük bir kısmı yerleşim ve iskana kapatılmıştır. Maraş, 1974 yılında 13 Ağustos'ta İkinci Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirilmiştir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.