Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 23.05.2019 13:40
  • Son Güncelleme: 23.05.2019 14:02

Padişah sofralarının vazgeçilmeziydi! Fiyatı 40 TL’yi bulan Osmanlı Çileği yok satıyor

’ın Ereğli ilçesinde yetişen ve kokusu, aroması ve rengi ile diğer çilek türlerinden farklı olan Osmanlı Çileği ilk meyvelerini verdi. Padişah sofralarının vazgeçilmez meyvelerinden olan Osmanlı Çileği pazara inmeden fiyatı 40 TL’den alıcı buluyor.Farklı rengi, aroması ve kokusu ile çilek türlerinin en lezzetlisi olan Osmanlı Çileği'nin üretiminin artırılması için Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR) tarafından desteklenen proje ile oluşturulan bahçede bu yılın ilk meyvesi toplanmaya başlandı. Bölgede yetişen diğer çilek türleri kilosu 10-15 TL'den satışa sunulurken Osmanlı Çileği'nin kilosu ise 35-40 TL'den satılıyor.

kalan karakter 1000

ayhnkrblt ayhnkrblt

ben tadına baktım ancak yenilir gibi değil, hormonlu olarak satıyorlar, yol kenarında resmen osmanlı ismini kullanarak dolandırıcılık yapıyorlar. 5 liralık çileği 40 liraya satıyorlar, yazık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.05.2019 15:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.