Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 16.05.2019 17:59
  • Son Güncelleme: 16.05.2019 17:59

ipucu sorusu: hangisidir? 16 Mayıs

ipucu sorusu yayınlandı. Bugünkü ipucu sorusu coğrafyadan geliyor. Saat 20.30'da başlayacak olan Hadi yarışması Mini Hadi formatıyla yarışmacıların karşısına çıkacak. Peki, Konya ve Isparta arasında bulunan hangisidir? Hadi yarışmacıları için ipucu sorusunu derledik. İşte 16 Mayıs 20.30 sorusu ve cevabı...

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü hangisidir?

Hadi ipucu sorusu için bekleyiş sona erdi. Canlı mobil bilgi yarışması Hadi'nin 16 Mayıs tarihli yarışmasında ipucu sorusu coğrafyadan geliyor. Hadi'nin resmi Instagram hesabından yapılan paylaşımda, ülkemizin en büyük tatlı su gölünün ismi soruldu. Peki, Konya ve Isparta arasında bulunan Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü hangisidir? İşte 16 Mayıs Hadi ipucu sorusu ve cevabı...

HADİ İPUCU SORUSU (16 MAYIS 2019)

Hadi tarafından yapılan açıklamada, "Bugünkü ipucumuz coğrafyadan geliyor sevgili hadiciler. Barındırdığı yaban hayatı, doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile göllerimiz içerisinde önemli bir yere sahip, ülkemizin en büyük tatlı su gölünü soruyoruz sizlere. Göller yöresinde yer almakta olan bu göl, Konya ve Isparta arasında bulunuyor. Sizce hangisinden bahsediyoruz?" denildi.

Soru: Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü hangisidir?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.