Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 15.05.2019 17:54
  • Son Güncelleme: 15.05.2019 17:54

ipucu: Ferenç Molnar'ın Pal Sokağı Çocukları kitabında çocukların kurduğu derneğin adı nedir?

ipucu sorusu yayınlandı. Bugün 19.30'da başlayacak yarışma bir kitaptan geliyor. 'nin resmi Instagram hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Ferenç Molnar'ın Pal Sokağı Çocukları kitabında çocukların kurduğu derneğin adı nedir?" denildi. Peki, sorusu cevabı nedir? İşte 15 Mayıs sorusu ve cevabı...

Ailece Hadi ipucu sorusu yayınlandı

Ailece Hadi ipucu sorusu için bekleyiş sona erdi. Canlı mobil bilgi yarışması Hadi, ailece formatıyla bugün 19.30'da takipçilerinin karşısına çıkacak. Yarışmacılar ipucu sorusu ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Ferenç Molnar'ın yazdığı bir kitap ipucu sorusu olarak soruldu. Bu kitabın adı ise "Pal Sokağı Çocukları". Peki, Ferenç Molnar'ın Pal Sokağı Çocukları kitabında çocukların kurduğu derneğin adı nedir? İşte 15 Mayıs Ailece Hadi ipucu sorusu ve cevabı...

AİLECE HADİ İPUCU SORUSU (15 MAYIS 2019)

Hadi tarafından yapılan açıklamada, "Bugünkü ipucumuz Ferenç Molnar tarafından yazılan çocuk kitabı, "Pal Sokağı Çocukları" hakkında sevgili hadiciler. Oyun sahalarını Kızıl Gömlekliler denen zengin çocuklarından korumaya çalışan yoksul çocukların savaşını anlatan kitapta bu çocukların kurduğu bir de dernek var. Bu derneğin ismini kimler biliyor?" denildi.

Soru: Ferenç Molnar'ın Pal Sokağı Çocukları kitabında çocukların kurduğu derneğin adı nedir?

İşte cevabı...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.