Bugünkü
Takvim

Yanlış beyan kovulma nedeni

Yanlış beyan kovulma nedeni
Yargıtay, işe girerken yanlış beyanda bulunan işçinin sözleşmesinin feshedilmesini haklı buldu. Bursa'da karıştığı adli bir olaydan dolayı aldığı denetimli serbestlik cezasını işverenden saklayan kişi işten kovuldu. İşe iade davası açan işçinin talebini iş mahkemesi reddetti. Davacının istinaf başvurusunu değerlendiren bölge adliye mahkemesi ise, işçiyi haklı buldu. Davalı kararı temyiz edince devreye Yargıtay 22. Hukuk Dairesi girdi. Davada son noktayı koyan Yargıtay, bölge adliye mahkemesi kararını ortadan kaldırdı. Yargıtay kararında, "Davacının ahlak ve iyi niyet kurallarına uygun davranmadığı ve işverenin feshinin haklı olduğu anlaşılmıştır" denildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.