Bugünkü
Takvim

Şehit onbaşı , organlarıyla 3 kişiye hayat verdi

Şehidin karaciğeriyle hayata tutunduğunu öğrenen hastası hem hüzün hem de mutluluk yaşadı. Dakikalarca ağladı.

Ciğeri yandı
Suriye'de Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye /'li teröristlerin düzenlediği saldırıda yaralanan, tedavi gördüğü hastanede 10 gün sonra şehit olan Uzman Onbaşı 'ın bağışlanan iki böbreği ve karaciğeri, 3 kişiyi hayata bağladı. Acılı ailenin onayıyla birlikte Türkiye'de ilk kez bir şehidin organları bağışlandı. Sayın'ın 2 böbreği, 'nde yapılan operasyonla, (57) ve 'a (17) nakledildi.Liseli öğrencisi İsmail Bolat ise "Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum. Şehidimizin mekanı cennet olsun. Ailesinden Allah razı olsun" dedi.

Karaciğeri ise 'da Necati Alkan'a takıldı. Alkan'ın ailesi, önce bağışlanan organın şehitten alındığını kendisinden sakladı. Eşi "Eğer bilseydi, şehidimiz rahat uyusun diye nakli kabul etmezdi" açıklamasını yaptı. ise ameliyattan çıktıktan sonra karaciğerin kahraman şehidimizden olduğunu öğrendiğini ve dakikalarca ağladığını anlattı.

Karaciğer hastası Salih Alkan, şehit Halis Sayın'ın karaciğeri ile ikinci kez hayata merhaba dedi. Ameliyattan sonra kendisine hayat veren karaciğerin sahibini öğrenen Alkan, gözyaşlarına boğuldu.

Babasının 10 sene siroz, sonrasında ise le mücadele ettiğini söyleyen Burcu Alkan, "Çok mutlu ve şaşkınız. Babam ameliyatı girmeden önce durumu öğrendik. Allah bir sevdiği kulu yanına aldı ve bir parçasını da babama verdi. Aslında mutluluğumuz ne kadar büyükse üzüntümüz de öyle. Şehidimizin ailesine çok minnettarız çok teşekkür ediyoruz. Onlar olmasaydı belki de babam şu an hayatta olmayacaktı" dedi.
Mustafa Çelebi, 8 yıldır böbrek hastası olduğunu ifade ederek, "Şehidimizin böbreği bana nasip oldu. Ailesi ile tanışmak isterim" diye konuştu.Şehit onbaşı organlarıyla 3 kişiye hayat verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.