Bugünkü
Takvim

İngiliz gazetesi , rotayı ’ye çevirdi!

İngiliz gazetesi , rotayı ’ye çevirdi. ’in güzelliklerine geniş yer verdi. , , , ve ’ya övgüler dizdi. İngilizlere “Mutlaka gidin” dedi.

The Karadeniz

Türkiye'nin güzellikleri, dünyayı fethetti. İngilizler, sadece Ege ve kıyılarını değil 'i de keşfetti. 'nin önde gelen gazetesi The Guardian, rotasını Karadeniz'e çevirdi. 'ın gezi yazarı Carolina Eden, Karadeniz'i gezdi. 'daki Sümela Manastırı ve eşsiz doğa karşısında adeta büyülendi. Vakfıkebir ekmeği ve tereyağının lezzetiyle kendinden geçti.

Sinop'ta mantı, Tokat'ta Tokat kebabı, Amasya'da ise toyga çorbası içen ve yöresel lezzetlere bayılan Eden, gazetedeki köşesinde Karadeniz'i öve öve bitiremedi. Dünyaya ihraç edilen fındığın yüzde 70'inin bu bölgeden geldiğini hatırlatan yazar, fındık içeren pek çok ürünü satın alarak gezisini bitirdiğini söyledi. Eden, "Karadeniz'in lezzetlerinin tadı damağımızda kaldı" dedi. The Guardian, Karadeniz'in eşsiz fotoğraflarını manşetlerden verdi. Gazete İngilizler'i Karadeniz'in eşsiz güzelliklerini keşfetmeye davet etti. "Büyüleyen bölgeye mutlaka gidin" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.