Bugünkü
Takvim

Obezite tansiyona davetiye! İşte obezitenin yol açtığı hastalıklar...

Çağın vebası obezite, başka sağlık sorunlarına da davetiye çıkartıyor. Dr. , “, kısırlığa ve yüksek tansiyona neden olur. Zayıflamak için beklemeyin” diyor.Yanlış
beslenme ve hareketsizliğe bağlı gelişen, çağın en büyük sağlık sorunlarından biri haline gelen obezite, hayatı tehdit ediyor. Araştırmalar dünyada 1.9 milyar erişkinin fazla kilolu, 650 milyon kişinin de obez olduğunu ortaya koyuyor. Ülkemizde ise 16 milyon insan obezite ile mücadele ediyor. Vücut sistemini bozan obezite, başka sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.