Bugünkü
Takvim

Karaciğer kahve sever

Karaciğer kahve sever
Yanlış beslenme alışkanlıkları ve hareketsizlik karaciğer yağlanmasını beraberinde getiriyor. İç Hastalıkları, Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, erken evrede fark edilmeyen ancak ilerlediğinde kalp-damar sistemlerini ve beyin damarlarını tehdit ederek, siroza bile neden olabilen karaciğer yağlanması hakkında bilgi veriyor. Obezite, yüksek kolesterol, şeker hastaları ve yüksek tansiyon hastalarının risk altında olduğunu ifade eden Prof. Dr. Gümürdülü, her gün 45 dakikalık yürüyüş yapılmasını öneriyor. Şöyle devam ediyor: "Günlük düzenli olarak üç fincan kahve tüketimi karaciğer yağlanmasının yanında karaciğer kanserine bile iyi gelebilmektedir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.