Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 13.02.2019 10:06
  • Son Güncelleme: 13.02.2019 10:06

ipucu sorusu 13 Şubat: Saat tam 6 iken akreple yelkovan arasında kaç derecelik bir açı vardır?

ipucu sorusu matematikten geliyor. Bugün saat 12.30'da başlayacak olan Hadi'nin bu yarışmasına katılacak olan vatandaşlar ipucu sorusunu öğrenerek yarışmada bir adım önde olmak istiyorlar. Peki, saat tam 6 iken akreple yelkovan arasında kaç derecelik bir açı vardır? İşte 13 Şubat sorusu...

Saat tam 6 iken akreple yelkovan arasında kaç derecelik bir açı vardır?

Hadi ipucu sorusu yayınlandı. Hafta içi 12.30 ve 20.30'da hafta sonu ise 20.30'da yapılan Hadi'nin bugün öğlen vaktinde yapılacak yarışması için ipucu sorusu belli oldu. Hadi tarafından yapılan açıklamada, "Matematikle zamanın buluştuğu noktadan geliyor bugünkü ipucumuz.🧮 Saat tam 6 iken akreple yelkovan arasında kaç derecelik bir açı vardır biliyor muyuz?" denildi. İşte 13 Şubat Hadi ipucu sorusu ve yanıtı...

HADİ İPUCU SORUSU (13 ŞUBAT 2019)

Soru: Saat tam 6 iken akreple yelkovan arasında kaç derecelik bir açı vardır?

Cevap: 180 DERECE

Akrep ve yelkovandan oluşan saat, zamanı ölçmeye yarayan alettir. İki farklı zaman arasındaki farkı insanlar tarafından oluşturulan ölçüler dahilinde ölçmeyi sağlar. Saatin rakamları arasındaki açılar 30 derecedir. Böylece, saat tam 6 ilen akreple yelkovan arasındaki açının 180 olduğu söylenebilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.