Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 12.02.2019 20:11
  • Son Güncelleme: 12.02.2019 20:16

'ta erkek sevgiliye ne hediye alınır? İşte ...

'ın yaklaşmasıyla beraber birçok kadın erkek sevgiliye ne hediye alınır sorusuna yanıt aramaya başladı. Merak edilen bu sorunun yanıtını sizin için araştırdık.

14 Şubat'ta erkek sevgiliye ne hediye alınır?

Kadınların 'nden önce merakla araştırdığı konular arasında erkek sevgiliye alınacak alınacak hediyeler geliyor. Birçok kadın hediye konusunda zorlanarak fikir almak için internette hediyelerle ilgili araştırma yapıyor. Hediye seçme konusunda en önemli detay erkek arkadaşınızı ne kadar tanıdığınızdır. Bizler de size hediye konusunda fikir verebilmek için ufak bir araştırma yaptık. Erkek arkadaşınıza ya da eşinize 'nde alabileceğiniz kullanışlı ve ilginç hediye önerilerini teker teker sıraladık. İşte 'ta erkek sevgiliye ne hediye alınır sorusuyla ilgili öneriler...

14 ŞUBAT'TA ERKEK SEVGİLİYE NE HEDİYE ALINIR?

14 Şubat'a sayılı günler kaldı. Şimdiden birçok kadın erkek arkadaşına ne hediye alacağını düşünmeye başladı. Öncelikle erkek arkadaşınıza hediye almadan önce erkek arkadaşınızın nelerden hoşlandığı, hobilerini ve günlük hayatta nasıl giyindiğine dair her şeyi detaylı bir şekilde gözünüzün önüne getirin. Bizler de size yardımcı olacak ufak püf noktalarını ve hediye önerileriyle ilgili detayları hazırladık.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

Fotoğraf Baskılı Kupa Bardak
Fotoğraf Baskılı Duvar Saati
Erkeklere Özel Deri Kartvizitlik
İsme Özel Ahşap Sigara Tabakası
Özel Kutusunda Kişiye Özel Nakışlı Gömlek
Kişiye Özel Tasarlanmış Cüzdan
Üzerine İsim ve Tarih Yazdırılabilen Zippo
Film Şeridi Ürünler
İsme Özel Kol Düğmesi
İsme Özel Kalem ve Defter

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Sevgililer gününün tarihçesi ise 3. yüzyılda Aziz Valentine'nin gizlice kıydığı nikahlara dayanıyor. M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Claudius II, ordusunu güçlendirmek için genç erkeklerin evlenmesini yasaklamıştır. Rivayete göre bu yasağa karşı gelen Aziz Valentine, gizli nikahlar düzenleyerek gençleri evlendirmeye devam etmiştir. İhanetin karşılığını canıyla ödeyen Aziz Valentine M.S. 270 yılında 14 Şubat'ta idam edilmiştir. Bu nedenle her yıl 14 Şubat'ta Sevgililer günü kutlanmaktadır.

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel bir gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" (İngilizce: St. Valentine's Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.