Bugünkü
Takvim

Prostatın çözümü düzenli kontrolden geçer! Prostat tedavi edilmezse böbrekleri tüketir...

İdrar yapamama şikayetiyle belirti veren prostat, 40’lı yaşlardan sonra sık görülüyor. Tedavi edilmediğinde böbrekleri tüketiyor. Çözümü düzenli kontrolden geçiyor.

40’ından sonra prostatı yakala


Erkeklerin
en korktuğu hastalıkların başında şüphesiz prostat geliyor. Her erkekte bulunan idrar kesesinin çıkışında idrar yolunu saran bir bez olan prostat, genç bir erkekte ortalama 18-20 gram ağırlığında bulunuyor. Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Fatih Rüştü Yalçınkaya, tedavi edilmeyen prostat büyümesinin, ilerleyen dönemde böbrek yetmezliğine neden olabileceğini söylüyor. Şu bilgileri veriyor...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.