Bugünkü
Takvim

Öksürük ihmale gelmez! Kuşburnu-ayva öksürüğü kovala

Geçmek bilmeyen öksürük, ihmale gelmiyor. Akciğer hastalıklarının en önemli belirtisi olan bu rahatsızlığa, kuşburnu ve ayva ilaç etkisi gösteriyor.


Toplumda sık görülen sağlık sorunlarından olan, ancak ihmal edilen öksürük hayatı kabusa çeviriyor. Aslında bir hastalık olmayan öksürük, çok sayıda rahatsızlığın ilk belirtisini oluşturuyor. Vücudun solunum yollarındaki sekresyonları ve yabancı cisimleri temizlemeye yarayan öksürük, sağlık için önem taşıyor. Uzmanlar, günlük yaşamı olumsuz etkileyen öksürükle ilgili şu bilgileri veriyor... Sadece akciğer hastalıklarında değil, farklı organların hastalıklarına da eşlik eden öksürük akut ve kronik olmak üzere ikiye ayrılıyor. Üç haftadan uzun süren hastalıklar, kronik olarak adlandırılıyor. Balgamlı öksürük ise genellikle solunum yollarının iltihaplandığı hastalıklarda görülüyor. Balgamlı öksürüğe kanın eşlik etmesi, akciğer kanseri, bronşektazi veya verem gibi önemli rahatsızlıkların belirtisini oluşturuyor. Akciğer tüberkülozu, KOAH, gırtlak ve akciğer kanseri de öksürükle sinyal veriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.