Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 11.01.2019 11:11
  • Son Güncelleme: 11.01.2019 11:11

ipucu sorusu: 'ın yazarı kimdir? 11 Ocak

ipucu sorusu yayınlandı. Bugün 12.30'da yapılacka yarışma edebiyattan geliyor. Rus bir yazarı konu alan Hadi ekibinin sorduğu soruda, bu yazar için ipuçları da verildi. Peki, en önemli eseri olan yazar kimdir? İşte 11 Ocak sorusu ve yanıtı...

Ölü Canlar'ın yazarı kimdir?

Hadi ipucu sorusu için bekleyiş sona erdi. Hadi tarafından yapılan açıklamada, " Edebiyatsever hadicilerin tanıyacağı bir Rus yazardan geliyor sorumuz... Dönemi için "İnsanın her şeyden bezmesi modern bir hastalıktır" sözünü söyleyen ve aslında bu sözle günümüze de ışık tutan Rus yazar kimdir? En önemli Eseri'nin de Ölü Canlar olduğunu hatırlatalım..." denildi. Peki, Ölü Canlar'ın yazarı kimdir? İşte 11 Ocak Hadi ipucu sorusu...

HADİ İPUCU SORUSU (11 OCAK 2019)

Soru: Ölü Canlar'ın yazarı kimdir?

Cevap: NİKOLAY VASİLYEVİÇ GOGOL

NİKOLAY VASİLYEVİÇ GOGOL KİMDİR?

Nikolay Vasilyeviç Gogol 31 Mart 1809 tarinide Ukrayna'da Soroçinski köyünde dünyaya geldi. Gogol'un çocukluğu köy hayatı ile ve yoğun Kazak kültürü etkisinde geçer. Bu hayatın etkisi ileride yazacağı eserlere de yansıyacaktır.

Gogol, gençlik yıllarında şiir ve edebiyata ilgi duyar. 1828'de Petersburg'a gider. Orada memur olmayı ve bir şekilde geçinmeyi umar ancak işler umduğu gibi gitmez. Gogol, Petersburg'dan Almanya'ya gider ancak orada da parası bitene kadar kalabilir. Tekrar Petersburg'a dönüp iş arayan Gogol bu sefer çok düşük bir maaşla da olsa devlet memuru olarak çalışmaya başlar. Bu görevden de bir sene sonra ayrılır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.